Kupowanie ze stanów i make offer

Dzień dobry, pierwszy raz kupuje coś przez Ebay. Złożyłam ofertę z niższa cena sprzedającemu i po 3 min otrzymałam fakturę z ebay na opłacenie zamówienia. To znaczy, ze przedmiot już będzie mój, czy dopiero po opłaceniu sprzedawca zaakceptuje bądź odrzuci moja ofertę, a pieniądze będą zawieszone w powietrzu? Drugie pytanie lepiej zapłacić PayPal (już z dolarami na koncie) czy revolutem (tez już z dolarami). Przedmiot jest używany i z USA, czy w związku z tym będzie obowiazywało cło? (Koszt przedmiotu to 150$). Czy mam spodziewać się jakiś dodatkowych kosztów po opłaceniu zamówienia wraz z wysyłka?

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Kupowanie ze stanów i make offer

Przedmiot jest twoj. Po oplaceniu sprzedawca go wysle. Sprzedawca nie odrzuci oferty poniewaz ja zaakceptowal dlatego otrzymalas rachunek do zaplacenia.

Lepiej zaplacic przez Paypal i to karta. W razie problemow Paypal i karta beda po twojej stronie. Revolut to tylko posrednik przekazujacy pieniadze i jakakolwiek dysputa ze sprzedawca nie spowoduje z tej strony zadnej reakcji.

Ochrona Ebay  zwroci ci pienisaze jesli przedmiot nie nadejdzie w terminie przewidzianym lub bedzie niezgodny z opisem. Trzerba tylko otworzyc spor.

Cla do 150 euro nie ma a jesli nawet jest to niewielkie. Moze zostac naliczony VAT. Ebay doliczy ci VAT ale i na granicy moga policzyc ponownie. Jesli otrzymasz rachunek od celnikow to go zaplac i przedstaw ebay to Ebay zwroci to co pobral jako podatek. Nie ma z tym zadnego problemu.

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Kupowanie ze stanów i make offer

Super , dziękuje za wyczerpanie tematu 🙂

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź