HERMES, DPD, DHL??

Witam. Wysyłam paczki Hermesem do Polski od dłuższego czasu i nie mam jak do tej pory problemów. Paczkę dostarcza w PL znajomy kurier DPD. Wie gdzie może ją zostawić gdy nie ma nikogo. Hermes DHL czy DPD?? Kwestia dostarczenia przesyłki zależy tylko od kuriera, który może być debilem bądź pracownikiem który chce dobrze zrobić swoją robotę. Kwestia kultury i podejścia do ludzi i pracy.
Osobiście pracuję w Niemczech od paru lat jako kurier Hermes i dlatego znam to od środka. Ułomnych **bleep** znajdzie się w każdym fachu, więc nie można wszystkich do jednego worka wrzucać. Większość dostawców posiada stałe rejony, więc znamy się z ludźmi. Co do wynajmowanych ludzi...pracownicy magazynowi oczywiście ale Kierowcy przyjmowani są tylko i wyłącznie na kontrakt (próbny a docelowo stały) to też zabezpieczenie dla firmy. Ktoś za ewentualne 'zguby' musi zapłacić.
Tak czy siak robota jest ciężka, ale kontakt z ludźmi którzy cię pozdrawiają, zapytają o rodzinę bądź sami o swoich bliskich opowiedzą a i napiwki zostawią, sprawia że warto być normalnym człowiekiem 😉
Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

HERMES, DPD, DHL??

Kurier PocZty Polskiej na moje ulicy w Piasecznie jest SUPER 🙂

 

do listonosza od listów poleconych w Warszawie z Poczty nr 121  - jest IDEALNY i lepszego nie trzeba ...

 

DPD kurier w Piasecznie w 100%ok

 

Inpost Paczkomaty  - polecam w 100% 

 

 

 

 

NATOMIAST ..

 

zatrudfnieni Ukraincy w róznych firmach (UPS, GLS różni kurierzy Poczty Polskiej  z sortowni warszawskiej do dostarczania PACZEK  ) jeśli chodzi o warszawski adres idą do pierwszego domofonu - NIE SPRawdzają CZY WOGÓLE DODZWONIĄ SIE NA DANY LOKAL(blok ma 2 cześci)

- daja status "adresat nieobecny"   i jak się nie zobaczy to nawet PÓJDZIE  ZWROT  ZAGRANICĘ (...)

albo odbiór na anolpolu(Praga = zadupie -----> idealny  odbiór dla Mokotowa czy Piaseczna...

- bardzo czesto mają podany nr Komókowy  ale i tak NIE ZADZWONIĄ 

wiec PODSUMOWUJAC

MOŻNA RÓŻNIE TRAFIĆ 

 

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

HERMES, DPD, DHL??

DPD to niekompetentna firma która przywłaszcza sobie przesyłki na podstawie rzekomo "niekompletnego adresu" na liście przewozowym, a ich kurierzy mają ograniczoną inteligencję i nie potrafia przeczytać wydrukowanego adresu naklejonego w dwu miejscach na przesyłce.

Również w obsłudze pracują osoby, które albo celowo wprowadzają w bład, albo są ograniczone umysłowo, ile razy pisałam, otrzymywałam informację, abym zgłosiła się do Poczty Polskiej.

Przesyłka do mnie nie dotarła, do nadawcy również nie wróciła.

 

Odradzam korzystanie z usług DPD.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

HERMES, DPD, DHL??

Witam!Firma Hermes przez tą firme siostra wysłała paczkę z Niemiec do Polski, podobno dzisiaj ją dostałam. Tylko została ona dana komuś innemu ,siostra sprawdziła doręczenie niby została doręczona o godz. 13.30.Ale nie mi.Nie wiem gdzie mam dzwonić, do kogo? Nie wiem kto odbiera przesylki tu w Polsce Warszawa, Piaseczno. Macie może jakiś kontakt?Z góry dziękuję!
Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

HERMES, DPD, DHL??

Hej ludziki kto dostarcza paczki Hermes bo zaraz mnie szlag trafi.

 

Laska wysłała mi paczkę z Niemiec nie podając pełego adresu oraz telefonu komórkowego. Pisze do Hermesa a oni w odpowiedzi piszą, że nie zmieniają adresu, paczka wróci do nadawcy i tyle... 

 

Kto przejmuje te paczki? DPD nie ma bo dzwoniłam.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

HERMES, DPD, DHL??

DHL, ale jak nie masz numeru do tarckingu nadanego w PL to nie wiem czy coś zdziałasz bo żeby połączyć się z infolinią trzeba podać numer zaczynający się od JJD
Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź