anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ginące przesyłki listowe z Niemiec

Witam.
Kupuje co jakiś czas na ebayu stare pocztówki u niemieckich sprzedawców.
Każdy sprzedający informuje że taką pocztówke wysyła listem poprzez Deutsche Post Brief.
Niestety bardzo często sie zdarza że przedmiot wysłany do mnie nie dochodzi!
Zwykłe listy z Niemiec to jeszcze nigdy nie doszły do mnie! Dlatego teraz prosze sprzedającego o wysyłke listem poleconym (rejestrowanym) i okazuje się że i one też nie wszystkie dochodzą.
O co tu chodzi? W takim przypadku kupowanie wogóle nie ma sensu...
Zdarza się też komuś coś takiego? I jak temu zaradzić?
Pozdrawiam.
Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Ginące przesyłki listowe z Niemiec

za przesylke polecona nalezy sie odszkodowanie o ktore wystepuje nadawca.

Podawaj adres odbioru w innym rewirze. W ten sposob wyeliminujesz zlodzieja ktory jest na twoim urzedzie pocztowym.

Zwykle jesli zlodziej natrafi na jeden lup to juz pilnuje tego adresu i kradnie jeden po drugim list.

Zgloszenie watpliwosci na poczcie moze cos pomoc ale watpie.
**************************************
Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Ginące przesyłki listowe z Niemiec

wysyłaj do mnie, a ja Ci bedę odsyłać


jeśli płacisz PayPalem, to otwieraj spory, jeśli nie to kupuj u takich co honorują PayPal innego rozwiązania nie widzę
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Ginące przesyłki listowe z Niemiec

Po numerze przesyłki ( listu poleconego czyli Einschreiben Int.)
stwierdzasz czy przesyłka z DE została przekazana stronie polskiej.Jeśli tak to złodziej jest w Twoim okręgu pocztowym.:O. Pozbieraj dokumentację i idź na policję, drania czeba ukarać ( piszę tak bo jestem pewien , że listy giną w Polsce).Drugie wyjście to zmień adres odbiorczy, ale to jest rozwiązanie raczej aspołeczne.
PS. U mnie było chyba ze 100 listów wysłanych nas trasie DE - PL i PL -DE , zwykłych, poleconych i wartościowych, żaden jak narazie nie zaginął, i tak trzymać.
A na tych zgubach to można dobrze zarobić, bo Einschreiben Int. jest chyba ubezpieczony na 31 Euro 😉
Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Ginące przesyłki listowe z Niemiec

Płace tylko przez PayPal a listy zawsze prosze by były einschreiben czyli polecone. Obecnie czekam 2 tygodnie na przesyłke poleconą z Niemiec i juz wiem że nie dojdzie. Tak podejzewam że kradnie je ktoś w Polsce.
Co z tym zrobić? Jak złodzieja namierzyć i dopaść?
Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Ginące przesyłki listowe z Niemiec

Jesteś kolekcjonerem, więc nie wierz ,że Pay-Pal uczyni cuda :-D:^OB-)Tak jak pisałem powyżej, nie baw się w prywatnego dedektywa tylko zgłoś sprawę na policji, kradzież to przestępstwo karalne z kodeksu karnego.Muszą przyjąć Twoje oświadczenie o kradzieży. Na Pocztę Polską nie wież.Mogą wypłacić odszkodowanie ale nic nie zrobią na przyszłość ,czyli dalej będziesz okradany. Tylko i wyłącznie Policja !.Tylko zgłoszenie na policji , i żadnej bajki typu : był pan na poczcie.Miałem kiedyć podobną sprawę w Niemczech, tylko złodziej był ulokowany na terenie nadawcy.Wiedział, że ten nadawca to kolekcjoner i wysyła w listach rzeczy wartościowe.Do mnie nie doszedł list z rzeczą wartą 100 Euro.Po krótkim oczekiwaniu na Deutsche Post zgłosiłem " kradzeż " na policji i po kilku tygodniach stał sią cud, Deutsche Post dostarczył mi mój dawno zapłacony towar.Jak potem było w liście od policji , miejscowy pocztowiec okradał listy od miejscowego handlowca .Zrób to , żadnej litości dla złodzieji okradających kolekcjonerów !
Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Ginące przesyłki listowe z Niemiec

A co w sytuacji jeżeli kupujący wybiera wysyłkę listem zwykłym (Deutsche Post Brief lub Warensendung)? Kto odpowiada za opóźnienie w dostawie lub zaginięcie na poczcie niemieckiej? Jest to przesyłka nierejestrowana więc nie posiada numeru śledzenia.

Czy kupującemu należy się zwrot pieniędzy od sprzedającego w przypadku niedostraczenia takiej przesyłki lub opóźnienia w dostarczeniu? Sprzedający wysyła paczkę w odpowiednim terminie, to poczta nie dostarcza jej na czas, a poza tym to kupujący wybiera przesyłkę nierejestrowaną....

 

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję! 🙂

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Ginące przesyłki listowe z Niemiec

Miałam podobną sytuację z paczkami z HK, z tym, że dochodziły, ale niekompletne, raz nawet rzeczy były wrzucone do worka poczta polska z informacją, że niby karton zamókł  i dla mojego dobra dostaję rzeczy w innym opakowaniu - karton zabezpieczony plasyikiem zamókł.

 

Policja nic nie zrobi, ich tego typu sprawy w ogóle nie obchodzą. Mała szkodliwość społeczna.

 

Ja reklamowałam przesyłki przez neta na stronie poczty polskiej, odpisali, że reklamować może tylko nadawca, dopiero jak napisałam, że powodem niszczenia i okradania przesyłek może być rasizm, niech udowodnią że tak nie jest - zaproponowali, że jeśli podam nr paczki to następnym raazem bedą ją monitorować i dotrzymali słowa, złodziejem okazał się kurier, który dostarczał EMS.

Oczywiście nie zwolnili go, bo nie mają pracowników...

 

Tak właśnie  wyglada polska rzeczywistość...

 

Więc w przypadku przesyłki zwłaszcza wartościowej proponuję też zwrócić się do nich o pomoc. Wówczas wiadomo bedzie kto kradnie...

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Ginące przesyłki listowe z Niemiec

Kurcze ja wysłałam dowod rejestracyjny niemiecki bo kupujący nie może bez niego zarejestrować auta.Od 8 maja list stoi we Frankfurt Flughafen.Zlozylam reklamacje ale przez tydzien nikt sie nie odezwal...
Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Ginące przesyłki listowe z Niemiec

Hej angel_9679
Ja mam taką samą sytuację, co zrobiłaś dalej? Pozdrawiam Justyna
Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź