Firma CZY LEGALNIE !!!

Witam za dokladnie tydzień będę miał Firmę.

Będę niektóre rzeczy kupował z krajów wschodnich Hongkong itd. będą to rzeczy podkreślam LEGALNE w sensie prawnym na które nie muszę mieć licencji i zezwolenia.

Sprawa polega na tym że od nie których osób uda mi się dostać fakturę i czy to wystarczy aby sprzedać towar legalnie w Polsce i oczywiście cło i vat będzie uregulowane ?
A jak wygłąda sprawa kiedy kupuje od osoby prywatnej z krajów wschodnich moge dostarczyć tylko wydruk pay pal + cło vat czy taki towar mogę sprzedac legalnie w polsce?


A teraz podam przykład nietypowej sytuacji:

Kupuje towar od firmy lub osoby prywatnej wysyłają oni to pocztą zwykłą lub DHL deklaruja wartośc przesyłki 100$ a rzeczywiście zapłaciłem 670$. LEGALNIE chce zapłacić cło + vat od kwoty 670$ a nie jak sprzedawca zanizył nie wiadomo z jakiego powodu. Jak legalnie przedstawic dokumenty celnikom że chce zaplacić clo od 670$ a nie 100$ i że sprzedający żle podał ??

Prosze o odpowiedzi
Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Firma CZY LEGALNIE !!!

miarka23179
Użytkownik
Ciekawy przykład. Wydaje mi się, że jak przedstawisz wyciąg z przelewu i napiszesz oświadczenie odnośnie pomyłki nadawcy w sprawie wartości przesyłki to UC powinien przyjąć twoją wersję.
Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź