Ebay money back czy PayPal?

Dzień dobry, kupiłam kolczyki, które okazały się dalekie od opisu zawartego w aukcji. Sprzedawca zwyczajnie mnie oszukał. Czy lepiej starać się o zwrot pieniędzy za pośrednictwem eBay money back czy poprzez PayPal? W aukcji jest zaznaczona możliwość zwrotu eBay money back guarantee, ale też płaciłam przez PayPal- która opcja daje mi większe szanse na odzyskanie pieniędzy? Czy będę musiała zwracać przedmiot na swój koszt? Czy ogólnie te zwroty są przyznawane? Boje się że odeslę przedmiot i nie otrzymam pieniędzy. Z góry dziękuję za pomoc
Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Ebay money back czy PayPal?

paypal refunduje zwrot koszty odsyłki, ale nie testowałem tego w połączeniu z ebay. Trzeba tylko gdzieś zaakceptować regulamin z tym związany. Paypal bierze i tak prowizję więc nie powinno być z tym problemu.

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Ebay money back czy PayPal?

Tutaj pisza o zwrocie 

Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay

"Jeśli artykuł jest niezgodny z opisem podanym w ofercie sprzedaży, koszt wysyłki zwrotnej ponosi sprzedawca."

 

"Możemy wysłać kupującemu zwrot pieniędzy i poprosić sprzedawcę o zwrot pieniędzy bez konieczności zwrócenia przedmiotu, jeśli przedmiot jest niezgodny z opisem w ofercie sprzedaży i:

  • Sprzedawca nie odpowiedział na prośbę o zwrot, nie zaakceptował prośby o zwrot lub nie dostarczył etykiety zwrotnej ani nie podał innej metody zwrotu"

     

    Na Paypal nic nie pisza o zasadach zwrotu ( Bezpieczne płatności PayPal – jak Cię chronimy | PayPal PL) zatem otworz spor na Ebay o niezgodnosc z opisem, sprzedawca powinien przyslac nalepke a jesli nie przysle to powinien oplacic wysylke. Jesli tego nie uczyni to nie wyslesz, oczywiscie i Ebay powinien zwrocic pieniadze.

Zwykle (w 99,99%)  Ebay  rozstrzyga spory na korzysc kupujacego.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź