anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca z Chin może sprawdzić czy paczka jest w polskim urzędzie celnym?

Witam, zrobiłem swoje pierwsze zakupy za granicą (z Chin), kupiłem jeden przedmiot o wartości 1,20$ (oczywiście free shipping), zapłaciłem 15 października, 17 października sprzedawca nadał paczkę. Przewidywany czas dostawy: od 29 października do 25 listopada. Spore opóźnienie. Sprzedawca ma sporo pozytywnych komentarzy, w ostatnim czasie również przybywają pozytywy więc nie podejrzewam oszustwa. Ale na wszelki wypadek otworzyłem spór 2 grudnia, 3.12 odpowiedzieli, że zajmą się sprawą tylko proszą o potwierdzenie danych, potwierdziłem i od tej pory brak odzewu. W wiadomości poprosiłem o informację gdzie ta paczka jest. Skoro już od tygodnia nie odpowiadają to podejrzewam, że albo zapomnieli albo nie mogą jej zlokalizować. Stąd moje pytanie: czy sprzedawca może sprawdzić czy paczka doszła do polski? 

 

Nasuwają mi się jeszcze inne pytania:

-Ile czasu mogą celnicy sprawdzać paczkę?

-Czy wysyłają jakieś powiadomienie, że UC sprawdza paczkę? Na mail nic nie dostałem, pocztą też nic nie przyszło.

-Czy UC zawsze przetrzymuje dłużej paczkę czy tylko gdy ją zatrzymują?

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Czy sprzedawca z Chin może sprawdzić czy paczka jest w polskim urzędzie celnym?

Sprzedawca moze sprawdzic,jak i ty, status paczki jesli wyslal przesylka z numerem do sledzenia.

Celnicy zawiadamaja jesli zachodzi potrzeba dodatkowych wyjasnien np. rachunku czy dowodu zakupu jak np. wydruk z aukcji.

Odprawqa celna trwa 1 dzien lub do czasu az dostarczysz rachunek w przwidzianym terminie.

 

Przy tej sumie zakupu przesylka nie bedzie przetrzymywana.

 

Dobrze ze otworzyles spor i nie zamykaj  dopoki nie otrzymasz przesylki lub zwrot pieniedzy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Czy sprzedawca z Chin może sprawdzić czy paczka jest w polskim urzędzie celnym?

Sprzedawca moze sprawdzic,jak i ty, status paczki jesli wyslal przesylka z numerem do sledzenia.

Celnicy zawiadamaja jesli zachodzi potrzeba dodatkowych wyjasnien np. rachunku czy dowodu zakupu jak np. wydruk z aukcji.

Odprawqa celna trwa 1 dzien lub do czasu az dostarczysz rachunek w przwidzianym terminie.

 

Przy tej sumie zakupu przesylka nie bedzie przetrzymywana.

 

Dobrze ze otworzyles spor i nie zamykaj  dopoki nie otrzymasz przesylki lub zwrot pieniedzy

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Czy sprzedawca z Chin może sprawdzić czy paczka jest w polskim urzędzie celnym?

Właśnie próbowałem śledzić paczkę tylko nie wiem, który to numer: przedmiotu, transakcji czy jakiś inny, który sprzedawca powinien dosłać? Próbowałem wpisywać i numer przedmiotu i transakcji, ale żeden nie działa. Może on jeszcze teraz dosłać numer śledzenia?

 

Czytałem sprzed paru lat informacje, że paczka ma przejść przez kilka urzędów, i że paczki na Śląsk mogą iść przez urząd w Bytomiu, który (według danych sprzed 5 lat) ma dużą tendencję do opóźnień. To nadal aktualne?

 

W wiadomości, którą otrzymałem przy otworzeniu sporu pisze:

 

Jeśli sprzedawca nie odpowie na sprawę lub jeśli nie będziesz zadowolony z jego odpowiedzi do 08 gru, 2015, powiadom nas o tym. W tym dniu możesz eskalować sprawę do naszego działu Obsługi klienta. Pracownik Obsługi klienta przeanalizuje Twoją sprawę i powiadomi Cię o decyzji w ciągu 48 godzin.

Ważne informacje:

Jeśli nie skontaktujesz się z nami do Jan 01, 2016, uznamy, że problem został rozwiązany, i zamkniemy sprawę.

To mam dać się wmieszać eBay w tę sprawę? Jeśli sprzedawca dowiedział się, że paczka zniknęła to wysyła drugą na swój koszt, a w okresie świątecznym raczej wątpię, że dojdzie przed styczniem. Bo nawet gdyby teraz wysłał to paczka miałaby przewidywany czas dostawy 28.12 - 21.01, nie chciałbym, żeby eBay za mnie zamknął sprawę.

 

Rozumiem, że odprawa celna to nie to samo co kontrola celna. Ile może trwać kontrola? 

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź