anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

tymczasowe ograniczenie konta paypal

Wysyłałam pieniadze do znajomych i rodziny przez paypal i nałożyli mi tymczasowe ograniczenie konta paypal.

Co to znaczy tymczasowe ograniczenie? Nigdzie jasno nie jest to wyjasnione.

Aby zdjeli ograniczenie mam im przesłać kopię dowodu osobistego i wyciąg z konta bankowego.

?????

Konto paypal mam zweryfikiwane więc nierozumiem tego.

Nie zamierzam wysyłać skanu dowodu osobistego, bo nie chcę mieć potem problemu aby ktoś zaciągnął na mnie chwilówki.

 

Czy w takiej sytuacji mogę je już tylko zamknąć? Czy np. zdejmą to ograniczenie za kilka miesięcy?

 

Chciałam do nich napisac maila, ale obecnie nie ma żadnego podanego emaila. Gada się tylko z jakimś głupim robotem, który nie przekierowuje dalej.
Zadzwonić nie mogę, bo źle słyszę, więc z tej opcji nie mogę skorzystać.

 

Gdzie można sprawdzić kiedy założyło się konto paypal? Bo tego też nie mogę znaleźć.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

tymczasowe ograniczenie konta paypal

Transakcja z jakiegos powodu wydala sie Paypalowi podejrzana (przypuszczam ze suma byla powyzej rownowartosci $300).Sa bardzo uczuleni na tzw. pranie pieniedzy i wieksze sumy (ponad $300 lub przekazy nawet na mniejsze sumy ale czeste).

 

Zrob o co prosza aby utrzymac to konto. Mozesz je po prostu opuscic (nic nie robic)  czy zamknac ale pieniadze ktore sa na nim pozostana zablokowane a w przyszlosci nie bedzie mozliwe dla ciebie otwarcie konta.

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

tymczasowe ograniczenie konta paypal

Skanowanie dowodu osobistego jest bardzo niebezpieczne, policja przed tym ostrzega, KNF ... a prawo jazdy nie mam.

Od paru miesięcy na 2 maile zarejestrowane w paypal otrzymuję fałszywe wiadomości o rzekomej wpłacie pieniędzy, więc albo paypal albo trusty sprzedaje dane.

 

Na koncie paypal nie mam żadnych pieniędzy, bo wszystko wysłałam.

Jak wczesniej robiłam przelewy z karty to się nie czepiali.

 

Z tego co widzę, to nie mogę tylko zamknąć konta - czerwony x przy zamknięciu konta. Nie wiem czy dobrze to interpretuję.

Reszta funkcji ma zielone v.

 

I co to znaczy tymczasowe? Wyzeruje się po roku?

 

Chciałabym do nich napisać, ale ta funkcja wyślij wiadomość nie działa. Czy jest tam jakiś mail?

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

tymczasowe ograniczenie konta paypal

Jak napisał poprzednik, mozesz przesłac im fotki/skany dowodu lub zapomnieć o koncie jeśli nie pokazują ci opcji jego zamknięcia.

w umowie ktora akceptujesz zakladajac konto lub w jej aktualizacjach pewnie mniej lub bardziej szczegolowo pisza o metodach weryfikacji 

 

ew. sprawdz w https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/ua/privacy-full jakie dane osobowe przetwarzaja na potrzeby weryfikacji i takie dane zostaw na skanie 

 

Mi też przychodzą spoof mejle i to na adresy wogóle nie powiązane z paypalem

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

tymczasowe ograniczenie konta paypal

Dziękuję za uwagi.

 

Od 12 lipca 2019 obowiązuje nowa ustawa o dokumentach publicznych, i obecnie nawet banki mogą jedynie prosić o okazanie dowodu i spisać dane niezbędne do weryfikacji osoby.

 

Paypal to zwykły parabank typu Amber Gold. Postępowanie tej firmy - po przeczytaniu wielu tematów na forum, jak ta firma - okrada sprzedawców, tylko to potwierdza.

Wolę nie mieć tego konta paypal niż potem spłacać chwilówki.

 

Jak się okazało nie można zmienić raz wpisanej daty urodzenia na paypal, oni nie mogą tego poprawić, a ta którą wpisałam na poczatku byla pierwsz lepsza jaka przyszła mi do głowy - paypal napisało, że w takiej sytuacji muszę założyć nowe konto.

 

Podobno w grudniu na paypal ma pojawić się jakiś ayden. ???

Poza tym karta walutowa kantoru Alior Banku rozwiązuje problem i nikt mnie nie będzie przy tej karcie okradał na prowizjach... Przelewy z kantoru też są bez prowizji... Myślę, że to lepsze rozwiązanie niż paypal.

 

Jeśli idzie o oszukańcze maile... Mam kika adresów na gmail. Tylko dwa z nich zostały zgłoszone w paypal i ich trusty i tylko na te dwa maile przychodzi informacja o rzekomej wpłacie na moje konto paypal. Te wiadomości na obu mailach mają ten sam tytuł i tą samą godzinę otrzymania. Stąd mój wniosek, że jedna z tych firm handluje danymi osobowymi.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

tymczasowe ograniczenie konta paypal

Spotkałam się z taka historię, prowadząc hotel w Poznaniu.

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź