pozycjonowanie aukcji

witam. 

 

Zastanawia mnie jeden fakt .

Konkurencja wystawia ten sam towar wchodzę i sprawdzam na  ebay.com jczy mój jest również widoczny? a tu nic dopiero jak wejdę w polski ebay to wyskakuje jako jeden z pierwszych. Wpisywane hasło to pentax 12mm.  Czy to jest kwestia tego typu że konto jest zarejestrowane w innym kraju? niż Polska. 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Dot.: pozycjonowanie aukcji

Witam

 

kwestia rejestracji konta ma mniejszy wpływ na widoczność jak to na jakim ebayu wystawiasz aukcję.

W pierwszej kolejności są widoczne aukcje wystawione na danym portalu, potem z portali powiązanych jak ktoś zaznaczył opcję dodatkowej widoczności np. na ebay.com włączył widoczność na ebay.co.uk.

 

Wpływ na pozycje ma róznież ranga sprzedawcy , ilosć sprzedanych przedmiotów i rózne rzeczy.

 

Najlepiej wystawiaj na ebay.com albo co.uk

 

Polskie aukcje są słabo widoczne.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: pozycjonowanie aukcji

witam

dzięki za objaśnienie. 

 

Z tego co zrozumiałem to powinienem się zalogować przez ebay.com i tam wystawiać aukcje tak ? 

 

To fakt ,ze tamten sprzedawca ma mnóstwo komentarzy i to ma chyba spory wpływ. 

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: pozycjonowanie aukcji

O ile spełniasz warunki do sprzedazy na innych portalach to tak nalezy zrobić. Ja sprzedaje na UK i dodatkowo zaznaczam widoczność w USA i Kanadzie. Prowizje wyższe ale widoczność aukcji duzo wyższa.

 

Aby móc sprzedawać bezpośredni na zagraniczych ebayach trzeba spełnić kilka warunków. Czyli 10 komentów za sprzedaż w Polsce + 90 dni od pierwszej sprzedaży. Póżniej czasami są nakładane ograniczenia co do obrotu ale to chyba tylko prywatni uzytkownicy. Ja na firmę nie miałem żadnej blokady.

 

Jak coś pytaj napewno ktoś odpowie.

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: pozycjonowanie aukcji

Te warunki spełniam. ok dzięki za podpowiedź.. 

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: pozycjonowanie aukcji

jeszcze mam takie pytanko do Ciebie. Wystawiłem aukcje na ebay co uk i skasowało mnie 8,3żł czy to jest normalna stawka ? 

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: pozycjonowanie aukcji

Tak, opłaty są różne w zal. od ebaya na którym wystawiasz.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: pozycjonowanie aukcji

Czasem mozesz korzystac z promocji:

 

http://ocsnext.ebay.co.uk/ocs/sc

 

Nie wiem czy w UK to oferuja ale na Ebay.com masz 50 darmowych wystawien na miesiac jako zwykly sprzedajacy z wyjatkiem niektorych kategorii. Dotyczy to aukcji w opcji licytacji jak i kup teraz

Jako sklep ilosc darmowych wystawien jest zalezny od wysokosci sprzedazy.

Na  Ebay .com rowniez mozesz zaznaczyc za niewielka oplata widocznosc w UK 

 

 

http://pages.ebay.com/help/sell/insertion-fee.html#free

**************************************
Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź