anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

działalność gospodarcza - sklep ebay

Witam.Chciałbym na początku roku otworzyc w pl działalnośc gospodarcza i sprzedawac na ebay.co.uk jako sklep. Stwierdziłem, że najkorzystniejsza formą rozliczania dla mnie będzie ryczałt, mam w związku z tym pytania: 1)czy muszę miec kase fiskalną (całośc srodków będzie wpływała na konto paypal)? 2)jeżeli muszę ją miec czy rachunek zagranicę będę musiał wysyłac w złotówkach? z góry dziękuje za odpowiedzi

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

działalność gospodarcza - sklep ebay

1. Paypal musisz skonfigurować z kontem firmowym.Jeśli firma będzie zarejestrowana w Polsce, to konto musisz też założyć w Polsce.Możesz mieć i walutowe i złotówkowe.

2. Sprawdź czy musisz mieć kasę fiskanlą (do 20tys nie ma obowiązku, ale nie dotyczy to wszystkich)

3. Składasz wniosek o nip europejski do US

4. Faktury wystawiasz w złotówkach.

 

Poczytaj tutaj, dośc jasno zobrazowane, ale proponuję poszukać dobrego księgowego,który będzie prowadzić twoją firmę- bedziesz miał komplet informacji.

 

cenabiznesu.pl/-zmiany-w-prawie-kto-od-stycznia-2015-musi-posiadac-kase-fiskalna

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

działalność gospodarcza - sklep ebay

Fakturę wystawiasz w walucie w jakiej sprzedajesz dany przedmiot.

 

Pytanie do sprzedawców, wystawiacie fakturę do każdej sprzedaży czy tylko jeśli klient sobie ją zażyczy? Jest przepis, że przy sprzedaży zagranicznej trzeba wystawiać do każdej transakcji.

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

działalność gospodarcza - sklep ebay

Wystawiam do każdej transakcji .firmę mam w Polsce,wiec faktury tez w PLN- dla firm z Niemiec czy Anglii również

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

działalność gospodarcza - sklep ebay

Witam, zdaję się, że nie ma konieczności posiadania kasy fiskalnej gdy świadczenia usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, jeżeli zapłaty za wykonaną czynność dokonano w całości za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. NIP europejski również jest niepotrzebny jeśli sprzedaż prowadzi się tylko dla osób prywatnych i jest się na ryczałcie. Jeśli się myle proszę mnie poprawić

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź