anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

duza paczka z poza EU - jakie clo itp.?

Witam,

 

chciałem sie dowiedziec o nastepujaca rzecz: niedlugo mam dostac duza paczke (prezent z rak prywatnych) z jednego z krajow z poza Unii Europejskiej. Paczka zawiera przedmioty wartosciowe kupione droga prywatna, nie posiada wiec zadnej faktury ani innych dokumentow. Problem pojawia sie w sprawie zdeklarowania realnej wartosci, ktora przekracza grubo ponad kilkanascie tys PLN. Jesli zdeklaruje prawdziwa wartosc, clo wyniesie ogromna sume, na ktora mnie nie stac. Z pewnoscia celnicy beda chcieli otworzyc paczke i zobaczyc, co jest w srodku. Niestety, wsrod przedmiotow jest wiele takich, ktore sa tam w liczbie wiecej niz 1 sztuka i boje sie, ze poczytaja to za wartosc handlowa oraz probe ominiecia przepisow celnych. Grozi to konfiskata oraz postepowaniem cywilno-prawnym.

 

Co zrobic w takiej sytuacji? Nie chce oszukiwac panstwa, jednak nie stac mnie rowniez na zaplacenie tak ogromnego cla a przedmioty maja dla mnie duza wartosc osobista. Sa to przedmioty o randze kolekcjonerskiej (nie dziela sztuki jednak). Czy da sie tak zdeklarowac wartosc przesylki, aby zaplacic w miare tanie clo i VAT i miec spokoj z Urzedem Celnym i fiskusem?

 

Pzdr.

Wiadomość 1 z 1
ostatnia odpowiedź
0 ODPOWIEDZI 0