anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czemu ebay nie walczy o rynek

mam pytanie czemu ebay nie walczy o rynek ?? monopilista allegro robi co chce  , ceny  za wystawianie oraz prowizja  jest  nieboityczna wynosi około 6  procent  to lekka przesada .

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Dot.: czemu ebay nie walczy o rynek

bo walczyo wiele wieksze i bardziej bogatsze rynki typu uk, niemcy czy rosja

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: czemu ebay nie walczy o rynek

Ebay.pl to ciekawy studium przypadku gdzie duża korporacja gdzieś zgubiła 36 milionowy kraj, fatalny start i chyba faktyczne porzucenie obecnie polskiego rynku, Według mnie proste działania mogłby istotnie zwiększyć udział w rynku. Na sam początek zalecałbym przetłumaczenie ponownie strony nie przez translatora, takie "ogóry" jak sprzedawanie, kupowanie, żeby się zorientować o co chodzi musiałem się najpierw wprawiać na ebay.com. Kolejna sprawa zatrudnić personel który się zna i któremu się chce, obecnie to gigant porażka. No i oczywiście chodziaż minimalna akcja marketingowa i reklamowa. 

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: czemu ebay nie walczy o rynek

To kwestia czasu, uwazam, ze z Allegro beda sie przenosic. Juz sie przenosza, Ebay jest konkurencyjny a pozatym wiekszy rynek dla sprzedawcow a dla kupujacych wiekszy wybor.

**************************************
Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: czemu ebay nie walczy o rynek

ja zarejestrowałam sie w kwietniu 2009r

 

a zaczełam kupować na ebay.co.uk w 2010 od 2012 kupuje też z USA na ebayu kupuje srednio 10-15 przedmiotów miesiecznie na allegro obecnie 1 na 4 miesiące,

 

ja juz dawno ZNIENAWIDZIŁAM Allegro- nie ma nic ciekawego, drogo a sprzedawca i tak moze sprzedac towar poza allegro.. i nigdy nie oddać należności- teraz kupuje na allegro od tych których już znam, cos kiedys kupiłam lub jest odbiór osobisty w moim mieście

 

ja opuściłam allegro dawno temu.. 

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: czemu ebay nie walczy o rynek

Porownuje sytuacje gdy sprzedawcy zaczeli nagminnie zanizac ceny a zawyzac koszt wysylki.

Powodem jest oszukiwanie Allegro na prowizji poniewaz prowizja jest naliczana od ceny a nie od kosztu wysylki

Sytuacja taka panuje na Allegro do dzisiaj.

Kosztuje to kupujacych troche nerwowych sytuacji, nieporozumien i niepotrzebnego wycofywania sie z transakcji.

Ebay mial ten sam problem i co uczynil Ebay: wprowadzil prowizje od ceny i od oplaty za przesylke. Efekt: sprzedawcy przestali kombinowac i kupujacy sa spokojniejsi.

 

Co zrobilo Allegro? Allegro poluje na kupujacych (sprzedawcow chyba tez). Ja otrzymalem upomnienie i moj zakup zostal anulowany a pieniadze zwrocone po kilku dniach poniewaz kupilem niezgodnie z regulaminem. Sprzedawca wystawil za 10 zlotych a 500 policzyl za wysylke. Powinienem nie kupowac bo regulamin zabrania wystawiania aukcji tak ustawionych cenowo. Uwazalem ze to sprawa sprzedawcy jak ustawia sobie cene i kupilem i mi sie oberwalo i juz nie bede kupowal na Allegro.  

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: czemu ebay nie walczy o rynek

Nie walczy a spokojnie mógłby rzucić wyzwanie Allegro.pl. Wystarczy akcja marketingowa, niższe prowizje oraz uruchomienie infolinii.

 

To naprawdę nie musi się wiązać z gigantycznymi kosztami.

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: czemu ebay nie walczy o rynek

Tak apropo to allegro ma 6% prowizji a ebay 10% 🙂 Przynajmniej dla firm, nie wiem jak dla sprzedawców indiwidulanych.

Koszty wystawiana są troszkę mniejsze na ebayu i można wystawić na czas nieokreślony np na rok, tego mi brakuje na allegro.

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: czemu ebay nie walczy o rynek

Witajcie wszyscy pokrzywdzenie przez  oszustów o nazwie allegro,złodzieji i łapówkarzy.Mam ogromne dośiadczenia z allegro jako sprzedawca płacacy miesięcznie kilka tys zł prowizji,a na dzień dzisiejszy moje dochody to nie grube tysiące złotych lecz jedno wielkie zero o takie właśnie 00000000000000000000000000:) Wiecei czemu bo allegro robi co chce.

Włsnie kieruje wraz z innymi pokrzywdzonymi sprawę do UOKIK,pomimo wielu świadków i 500 stron dowodów przeciwko allegro,nie wierzę w to że UOKIK nam pomorze.Wiecie czemu tak myśle?????

Nawet dlatego że Ebay-owi na polskim rynku nie ,,wyszło,, uważam że komuś na tym zależało,ktoś się do tego przczynił,kto sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.Z moich pzremyśleń uważam że allegro ma plecy,jest kryte przez wszsytkie instytucje w tym UOKIK.Korupcja w Polsce nikogo nie dziwi.Dobrym przykładem jest Kulczyk,jak prywatny przedsiębiorca możebyć wspólwłaścicielem autostrady?????myślę że podobne konszchty ma allegro.Zobaczcie od początku ich istnienia,na forach internetowych pisze wiele osób których konto zostało bez podstawnie zablokowane,pomimo wielu takich sytuacji liczących w setkach tysięcy mże milionów,jak również skarg na tą bandycką instytucje do odpowiednich służb nie znajdziemy w sieci żadnej wzmianki że allegro zostało ukarane karą taką i taką po łamało prawa.Zwróćcie uwagę na fakt że najwiecej negatywnych opini na ich temat wypisywanych było na Wykopie,Obecnie Wykop należy do allegro,czy to nie dziwne??? resztę dopowiedzcie sobie sami....

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź