anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaktualizuj wartość procentową podatku VAT

Witam nie jestem na vacie tylko na ryczałcie ewidencjonowanym. Jaką stawkę VAT umieścić w ofertach. Ebay prosi o uzupełnienie Vat w ofertach jako wymagane. Proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Zaktualizuj wartość procentową podatku VAT

coin_harvest_0-1626773276791.png

 

u mnie ten VAT (0,91e w tym przypadku) nie jest naliczany kontrahentowi. Ja muszę go dodać do kosztów, które ponoszę. Kupujący nie płaci 44,81e (39e przedmiot + 4,9e wysyłka + 0,91e VAT) tylko koszt 43,9e (koszt przedmiotu + wysyłka).

Z góry dzięki za pomoc, jak to ustawić

 

Mk

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Zaktualizuj wartość procentową podatku VAT

Cześć, moim zdaniem vat w przypadku ryczałtu wynosi "0"%, bo vatu nie płacisz. W przypadku wątpliwości niech się nabywca martwi. Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Zaktualizuj wartość procentową podatku VAT

U mnie ebay potrąca VAT przy wpłacie kupującego z tym, że pobiera go ode mnie. Z tego co wiem, kupujący ma płacić VAT a nie ja.

Nie ustawiałem nigdzie wyskości VAT, zależy on od kraju kupującego. Czy wszystko mam dobrze ustawione?

 

MK

 

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Zaktualizuj wartość procentową podatku VAT

Popatrz na rachunek uważnie - w innym miejscu oddają ci. U mnie tak jest.

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Zaktualizuj wartość procentową podatku VAT

Ale jeżeli twoja sprzedaż nie przekracza 10000 euro do wszystkich krajów EU.  Powyżek tej kwoty masz obowiązek rozliczyć vat w państwie, z którego dokonywany jest zakup (
miejsce dostarczenia towaru po zakupie).

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Zaktualizuj wartość procentową podatku VAT

coin_harvest_0-1626773276791.png

 

u mnie ten VAT (0,91e w tym przypadku) nie jest naliczany kontrahentowi. Ja muszę go dodać do kosztów, które ponoszę. Kupujący nie płaci 44,81e (39e przedmiot + 4,9e wysyłka + 0,91e VAT) tylko koszt 43,9e (koszt przedmiotu + wysyłka).

Z góry dzięki za pomoc, jak to ustawić

 

Mk

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Zaktualizuj wartość procentową podatku VAT

nie masz wprowadzonego nip nie jesteś jako firma i ebay pobiera vat. wprowadź nip i księgowość rozliczy ci import usług i vat zapłacisz w Polsce tzw vat-9m

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź