ZWROT PIENIĘDZY - OCZEKUJE

Ponieważ przedmiot wrócił do sprzedawcy z winy firmy kurierskiej, sprawa była także zgłoszona do ebay, i ebay zalecił sprzedawcy zwrot pieniędzy i ponowne zawarcie transakcji.

 

Sprzedawca zwrócił pieniądze, przyszła taka informacja z paypal, ale nie ma ich na koncie.

Przysłał też link do nowej transakcji, tym razem z rabatem...

 

... chciałam od razu zapłacić pieniędzmi, które zwrócono, ale te pieniadze ze zwrotu nie wpłynęły.

Do tej pory wszystkie takie zwroty były księgowane natychmiast.

Z pewnych powodów nie mogę zrobić przelewu na paypal z banku, a karty do paypal nie udało mi się dodać.

 

Zastanawiam się nad płatnością karta przez ebay, ale nie wiem, czy wówczas mam jakąś ochronę ebay?

Czy gdyby znowu coś było nie tak z transakcją, czy ebay zwróci mi pieniadze?

Jak to działa?

 

I najważniejsze, czy sprzedawca może cofnąć jeszcze ten przelew?

 

 

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

ZWROT PIENIĘDZY - OCZEKUJE

czek elektroniczny trwa kilka dni, 5?. Poczekaj az sie wyklaruje. 9 grudnia to ostateczna data ale powinien byc odblokowany wczesniej.

Jesli cofnie to mozesz zlozyc reklamacje na Paypal do 180 dni.

 

Cierpliwosci....

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

ZWROT PIENIĘDZY - OCZEKUJE

"Zastanawiam się nad płatnością karta przez ebay, ale nie wiem, czy wówczas mam jakąś ochronę ebay?

Czy gdyby znowu coś było nie tak z transakcją, czy ebay zwróci mi pieniadze?

Jak to działa?"

 

Jesli w ofercie jest ikona i info: Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay, to masz ochrone eBay

https://pages.ebay.pl/gwarancja-zwrotu-pieniedzy-eBay/index.html

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

ZWROT PIENIĘDZY - OCZEKUJE

To Ebay dokonuje zwrotu. Jesli sprzedawca nie dokona zwrotu w ustalonym czasie po otrzymaniu przedmiotu to Ebay inicjuje zwrot pobierajac naleznosc z konta sprzedawcy. Moze email od Paypal byl falszywy? Czy sprzedawca nie budzi zastrzen? 

 

 

Paypal przysyla zawiadomienie gdy transakcja zostala dokonana. Transakcje sa dokonywane natychmiast.

Odszukaj te transakcje zakupu na Paypal - powinien byc odnotowany zwrot.

Przejrzyj pozniejsze transakcje czy moze sprzedawca dokonal osobno wplaty. Popatrz na wplacajacego i sume. Mogl dokonac wplaty z innego adresu email a takze mogl zwrocic inna sume niz oryginalnie zaplacilas.

 

Zawiadom sprzedawce ze wplata nie wplynela. Poczekaj z 2 dni.

Zobacz czy mozesz otworzyc spor na Ebay.

 

Odszukaj te transakcje zakupu na Paypal - u dolu strony jest link do zareklamowania na co masz 180 dni.

 

Mozesz uzyc karty na Ebay. Obejmuje cie ochrona kupujacego. Co wiecej, rowniez karta cie chroni w razie problemow z transakcja.

 

Sprzedaca nie moze cofnac raz dokonanego przelewu ale w tym wypadku, wyglada na to ze przelew nie zostal dokonany. 

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

ZWROT PIENIĘDZY - OCZEKUJE

Dziękuję za informację.

 

Nadal mam otworzony spór na ebay, że nie otrzymałam przedmiotu, ale automatycznie się zamknie 30.XI.

Poprosiłam ebay o interwencję, bo sprzedawca nie zareagował.

 

Po 2 dniach otrzymałam informacje z ebay: Your refund is being processed ... You can expect your refund soon ... The seller initiated a refund of EUR.... The refund should clear by Nov 30, 2020.

 

Jednak pieniądze są zablokowane na paypal, mają status oczekuje i dodatkową informacę: "Twój zwrot pieniędzy oczekuje na realizację, ponieważ został zainicjowany jako czek elektroniczny. Bank musi rozliczyć przelew elektroniczny, zanim zostanie on uznany na Twoim koncie PayPal. Zwrot pieniędzy zostanie prawdopodobnie przetworzony przed 09.12.2020."

 

Pisałam do ebay i odpowiedzieli mi, że ten zwrot sprzedawca może jeszcze cofnąć w swoim banku.

Co wtedy? Sprzedawca będzie miał i przedmiot i moje pieniądze, a spór zostanie zamknięty.

Czy wówczas podlega to jeszcze ochronie paypal?

Mam zachowane wszystkie maile od sprzedawcy, łacznie z tym, że zamierza jeszcze wysłać mi przedmiot, ale nie ma czasu iść na pocztę.

 

Sprzedawca miał same pozytywne komentarze. No ale jak wiadomo ebay usuwa te negatywne.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

ZWROT PIENIĘDZY - OCZEKUJE

czek elektroniczny trwa kilka dni, 5?. Poczekaj az sie wyklaruje. 9 grudnia to ostateczna data ale powinien byc odblokowany wczesniej.

Jesli cofnie to mozesz zlozyc reklamacje na Paypal do 180 dni.

 

Cierpliwosci....

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

ZWROT PIENIĘDZY - OCZEKUJE

"Zastanawiam się nad płatnością karta przez ebay, ale nie wiem, czy wówczas mam jakąś ochronę ebay?

Czy gdyby znowu coś było nie tak z transakcją, czy ebay zwróci mi pieniadze?

Jak to działa?"

 

Jesli w ofercie jest ikona i info: Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay, to masz ochrone eBay

https://pages.ebay.pl/gwarancja-zwrotu-pieniedzy-eBay/index.html

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

ZWROT PIENIĘDZY - OCZEKUJE

Bardzo dziękuję za pomoc i informacje.

 

Nadal pieniądze z tego czeku są zablokowane, od 26 listopada.

Ale otrzymałam też odpowiedź z ebay, że to monitorują i przedłużyli spór do 4 grudnia, mam nadzieję, że w razie czego ponownie wydłużą ten termin.

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź