Wystawianie faktur

Cześć,

Sprzedając poprzez eBay kupującym znajdującym się na terenie Polski nie mam obowiązku wystawiania faktur. Jeżeli dobrze rozumiem mogę wystawić na życzenie kupującego. Przy pojedynczych zamówieniach mogę to robić „ręcznie” ale chciałbym to zautomatyzować. Czyli kupujący zaznacza, że chce fakturę, podaje dane a dalej faktura zostaje wystawiona i najlepiej przekazana kupującemu automatycznie bez mojego fizycznego udziału.

Podpowiedzcie proszę, czy jest jakieś narzędzie lub funkcjonalność eBay do „automatycznego” wystawiania faktur.

Dzięki

Darek

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Wystawianie faktur

Ma jeszcze jedno pytanie. Z tego co się zorientowałem czasem wystarczy wystawić kupującemu paragon. Pytanie czy jest jakieś narzędzie do automatyzacji wystawiania paragonów i kiedy można wystawić paragon a kiedy należy fakturę?

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Wystawianie faktur

Nie można zautomatyzować. Kupujący w kazdej chwili może iść do mój eBay i wydrukować sobie szczegóły transakcji. Ja drukuje tylko nalepkę do wysyłki . Nic nie wkładam do środka chyba że poprosi np z zagranicy na potrzeby odprawy granicznej.

 

 

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Wystawianie faktur

dziękuję za info. 🙂

myślisz, że jest obowiązek posiadania kasy fiskalnej przy takiej sprzedaży?

 

 

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź