anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UWAGA !!! Ebay zaczyna wprowadzać opłaty od wystawiania !!!

Ebay zaczyna pomału wprowadzać opłaty od wystawiania w serwisie ebay.pl. Niby jeszcze wystawianie jest darmowe lecz pomalutku i po cichu wprowadzają opłaty. Od początku lutego obowiązuje opłata za wystawienie na ebay.pl w drugiej kategorii i kosztuje to 0,16 PLN. Niby niewiele jak ktoś ma kilka aukcji, w moim przypadku ponad 22000 aukcji x 0,16 i już mamy kilka tysięcy PLN, a to tylko za jedno wystawienie, za kolejne wznowienie kolejne x 0,16 PLN. Wprowadzili po cichu bez żadnych informacji o tym. Uważajcie jeżeli macie jakieś aukcje wystawione jednocześnie w dwóch kategoriach to pousuwajcie z drugiej kategorii, albo naliczą Wam opłatę.

Ebay drastycznie podniosło opłaty za sprzedaż na ebay.pl z 2,7% do 10% czyli kilkaset procent na raz, takiej łapczywości jeszcze nie widziałem. Nie wiem czy wiecie lecz opłaty są liczone netto i do tych 10% doliczają na koniec miesiąca VAT, czyli faktycznie płacimy 12,3% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oczywiście do innych opłat też jest doliczany WAT, czyli te 0.16 faktycznie płacisz prawie 0,20 zł !!!!!!!!!!!!!! Doliczając jeszcze opłaty PayPal za odbiór pieniędzy i przewalutowanie i wychodzi nam że płacimy prawie 20% prowizji. Ciekawi mnie kiedy ludzie zaczną uciekać z tego serwisu. Sam tez pomału o tym myślę i wolę dać dla kupującego 10-20% rabatu i wtedy kupujący jest zadowolony i ponownie kupuje u mnie, Ebay przez swoją łapczywość pomału traci nie zyskuje !

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

UWAGA !!! Ebay zaczyna wprowadzać opłaty od wystawiania !!!

Czy znalazłeś gdzieś komunikat o wprowadzeniu opłat za drugą kategorię ? Szukam oficjalnej informacji na stronach i nie mogę znaleźć.
Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

UWAGA !!! Ebay zaczyna wprowadzać opłaty od wystawiania !!!

Próbuję odzyskać zwrot opłaty -jednak twierdzą,że nie były naliczane wcześniej z powodu awarii systemu (awaria kilkuletnia-smiechu warte)
Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

UWAGA !!! Ebay zaczyna wprowadzać opłaty od wystawiania !!!

Opłat nie zwracają, co naliczone to do zapłacenia. To cwaniaki !!!
Komunikatu o wprowadzeniu opłat żadnego nie podali, i w ten sposób dużo zarobią. Dużo ludzi ma wystawione aukcje w dwóch kategoriach i nawet nie wiedzą że naliczana jest im opłata i to słona. Testują cierpliwość sprzedawców. To samo było jak podnieśli o kilkaset procent prowizję za sprzedaż z 2,7% skoczyło na 10%, a tak faktycznie to się płaci 12,3% gdyż też o tym niewielu wie że na koniec doliczany jest VAT 23%, można sprawdzić na swoim rachunku !!! Najwidoczniej chcą znowu tego co było jakieś 10 lat temu gdy po wprowadzeniu opłat w ciągu miesiąca serwis opuściło 90% sprzedawców!
Brawo

Ebay.pl, wiecie jak iść na dno!

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

UWAGA !!! Ebay zaczyna wprowadzać opłaty od wystawiania !!!

Męczę ich nadal o zwrot,przesłali dalej i czekam. Szkoda ,że zlikwidowali polski oddział ,bo nie ma z kim normalnie pisac. O zmianie prowizji informowali i był czas na podwyżkę cen towarów - to inna kwestia. Ale przynajmniej u mnie przez to zmniejszyła się sprzedaż, ale do ich kieszeni i tak pewnie wpada więcej kasy.
Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

UWAGA !!! Ebay zaczyna wprowadzać opłaty od wystawiania !!!

Tak o zmianie prowizji za sprzedanie informowali, lecz mimo że nadal u nich w informacji figuruje że nie pobierają opłaty za drugą kategorie to taką opłatę pobierają i to jest już po bandycku! Tak nie powinien postępować poważny portal. Specjalnie tak zrobili żeby przynajmniej na początku nabrać pieniędzy od tych co nie wiedzą i zobaczą dopiero na fakturze za co płacą. Ja zamiast podnosić ceny wolę dać kupującemu (bez udziału ebay) rabat 10-20%, wtedy on jest zadowolony, ja mam tyle samo co bym sprzedał na ebay, a serwis ebay za swoją pażerność nie ma nic!

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

UWAGA !!! Ebay zaczyna wprowadzać opłaty od wystawiania !!!

Tak, to nieuczciwe z ich strony. U nich najważniejsze aby kasa wpadła. To podobnie jak PayPal. Toleruje oszustwa i przekręty. Bandycki rodzaj kapitalizmu. Dużo osób ucieka na Amazon a wschodni sprzedawcy na Ali i firma się ratuje finansowo ,.ale to nie polepsza wizerunku i sami sobie podkładają nogę.
Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

UWAGA !!! Ebay zaczyna wprowadzać opłaty od wystawiania !!!

Dobre. W marcu zmienili cennik na stronie , a od lutego brali opłaty. Nieźle zarobili na nieświadomości tych co mają automatyczne odnawianie ... Na reklamację odbijają piłeczkę 😉
Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź