Sprzedaż bez działalności

Dzień dobry, piszę w sprawie uzyskania wskazówek/porady w związku z moim problemem.
Od 3 miesięcy prowadziłem sprzedaż na ebay i allegro produktów cyfrowych, najpierw miesiac na allegro, później całkowicie na ebay. Sprzedaż tego produktu można zakwalifikować do działalności gospodarczej, kupowałem taniej, sprzedawałem drożej, nastawione na zysk - pieniądze wpływały i dalej sa na koncie paypal. Sprzedaż prowadziłem bez zarejestrowanej działalności gospodarczej. Do stycznia byłem pewny, że zakwalifikuję się do niezarejestrowanej działalności gospodarczej, jednak właśnie w styczniu dowiedziałem się konkretnie, że nie można przekroczyć PRZYCHODU a nie DOCHODU. W każdym miesiącu przekroczyłem przychód 1125zł (produkt który skupowałem i sprzedawałem kosztował ponad 100zł, a więc przychód był duży), jednak dochód nigdy nie przekroczył 1000zł.
Czy najlepszym rozwiązaniem będzie napisanie czynnego żalu? Proszę o wskazówki jak powinienem odprowadzić podatek i rozwiązać ten problem.
Dziękuję

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Sprzedaż bez działalności

POradź się prawnika / księgowej / doradcy podatkowego albo po prostu izby skarbowej. 

 

Jesli juz doszlo do sytuacji, ze nieumyuslnie zrobiles cos niezgodnie z przepisami i nie chcesz pogorszyc sobie sytuacji, zglos ten problem z urzedzie i rozlicz zaleglosci, aby miec swiety spokoj.

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź