anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja ebay może być nawet powyżej 50% !!!

Właśnie sprzedałem drobiazg do Wielkiej Brytanii za 8 PLN. Od razu ebay elegancko podsumowało i pobrało opłatę od tej transakcji i wyniosła ona 4,05 PLN czyli ponad 50%. ceny towaru który sprzedałem. Opłatę pobierają od ceny sprzedaży + koszt wysyłki + wszelkie podatki + suma stała od transakcji + podatek od sprzedaży poza Unię Europejską + do tego wszystkiego doliczają VAT. Do tej sumy dochodzi jeszcze ich marża na przewalutowaniu na euro, co w sumie daje sporo więcej niż 50% ! Tak to wygląda według ebay taniej i wygodniej. Cieszy mnie tylko fakt że nie sprzedałem za powiedzmy 3 PLN bo wtedy to całkowita prowizja wyniosła by ponad 100%.

Przy transakcjach za kilkaset PLN nie jest tak tragicznie ale też "dostajemy po tyłku"

A jak tam u Was wrażenia po pierwszych transakcjach i obsłudze ebay?

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Prowizja ebay może być nawet powyżej 50% !!!

Niestety ale przy wszystkich transakcjach jest dużo gorzej niż było bo okradają nas na przelicznikach walutowych-obowiązuje Euro ale po drodze liczą w PLN,żeby zarobić na spread.To co zrobił ebay potwierdza moją opinię o jankeskich korporacjach-wszystkie są złodziejskie,a dobrobyt bogatych jankesów wynika z okradania całego świata.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Prowizja ebay może być nawet powyżej 50% !!!

Ogólnie ebay to miejsca dla wielkich firm które miesięcznie sprzedają minimum setki jak nie tysiące produktów lub miejsca dla ludzi którzy sprzedają rzadkie przedmioty kolekcjonerskie lub rękodzieło nigdzie indziej niedostępne.

Zakładnie tutaj konta bo ktoś chce się pozbyć od czasu do czasu czegoś co można sprzedać na jakimś olx lub allegrolokalnie nie ma kompletnie sensu przez nienormalną prowizję, nie rozumiem jak ktoś z US albo innego kraju na zachodzie zakłada tutaj konto aby pozbyć się jakiś pierdółek.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Prowizja ebay może być nawet powyżej 50% !!!

Kiedy zakładałem tu konto było fajnie-teraz jest absolutnie grożnie dla sprzedawców,bezczelność-pazerność jankesów nie zna granic-jest Covid to można okradać cały świat.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź