anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność za zakup na ebay.co.uk

Witam

 

To mój pierwszy zakup na ebay i pierwsza płatność więc proszę o wyrozumiałość 😉

 

Dziś udało mi się wylicytować wzmacniacz audio na ebay.co.uk

 

Sprzedający ma same pozywtywne komentarze więc jest ok

 

Z tym że nie wiem za bardzo jak mam zapłacić

 

Tzn. mam konto na ebay i na Pay Pal ale nigdy z niego nie korzystałem

 

W związku z tym mam wielką prośbę o pomoc w dokonaniu płatności - chodzi o wskazówki jak mam zapłacić - to raz

 

Druga sprawa to opłaty celne - nie bardzo rozumiem o co chodzi bo w opisie aukcji było "bez dodatkowych opłat importowych"

 

Suma częściowa (1 przedmiot) GBP 190,00 Wysyłka GBP 24,34 Opłaty importowe GBP 46,77

 

Z tego co rozumiem to wysyłki na terenie unii eurpejskiej są zwolnione z opłat celnych..

 

Chciał bym szybko zapłacić za przedmiot i mieć to z głowy

 

BARDZO prosze o podpowiedź jak sfinalizować transakcję

 

P.S. Na PayPal nie mam żadnych środków tylko na polskimkoncie

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Płatność za zakup na ebay.co.uk

Kupiles od sprzedawcy ktory wysyla za granice w programie GSP. Wowczas oplaty importowe (clo, AT) sa pobierane z gory. UK, po brexit, jest traktowane jako zagranica.

 

Jesli chcesz zaoszedzic 46,77 to poszukaj sprzedawcy ktory wysyla bez GSP. Wowczas jest duza szansa ze nie bedzie oplat na granicy. Nie ma jednak 100% pewnosci bo zalezy od tego czy celnicy zadecyduja o skierowaniu paczki wyrywkowo do kontroli i ewentualnie o naliczenie oplat. 

 

International purchases and postage for buyers | eBay

 

 

Jesli nie znajdziesz lub zadecydujesz zakupic  od tego to zapytaj go dlaczego taka rozbieznosc ze w opisie obiecuje bez oplat a przy kasie naliczaja opalaty. Popros aby wyslal poza GSP.

 

Nie musisz kupowac jesli nie chcesz. Mozesz anulowac zakup.

 

Jesli chcesz zaplacic to na aukcji, po zalogowaniu, jest do tego przycisk lub mozesz zazadac od sprzedawcy przeslania kosztow calkowitych.  Paypal pobierze kwote z twego konta bankowego lub mozesz uzyc karty krrdytowej lub debetowej.  Uzycie karty kredytowej daje cidodatkowe zabezpieczenie jesli zakup nie bedzie taki jaki powinien i zadecydujesz go zwrocic.

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Płatność za zakup na ebay.co.uk

Dziękuję Marek za odpowiedź

 

Chyba jednak jednak jakoś przetrawię tą dodatkową opłatę z tego względu że to starszy wzmacniacz na którym bardzo mi zależy a jest w pięknym stanie (inni sprzedawcy co mają ten model nie chcą wysyłać do Polski - więc sprawa chyba się rozwiązała)

 

W przyszłości będę ostrożniejszy z tymi opłatami 🙂

 

Ale teraz mam inne pytanie bo sprzedający w ofercie ma do wyboru płatności: karta kredytowa lub debetowa, paypal i google pay

 

Posiadam tylko PayPal i właśnie zasiliłem konto z tym że mam złotówki

 

Jak mogę zamienić je na funty brytyjskie i sfinalizowac transakcję ?

 

Będę wdzięczny za pomoc 🙂

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Płatność za zakup na ebay.co.uk

Faktycznie, jesli to taka okazja to nie ma co szukac dalej.  

 

Zaakceptuj zaplate a Paypal przeliczy zlotowki na funty wg. biezacego kursu. Podobnie uczyni karta.

 

Google Pay odradzam poniewaz nie obejmie cie wowczas ochrona ani Paypala ani Ebay.Podobnie jest z kartami debetowymi.

 

Tylko Paypal oraz karty kredytowe stana w twojej obronie jesli cos nie tak bedzie z zakupem.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Płatność za zakup na ebay.co.uk

Zakup opłacony 🙂

 

Myślałem że bez karty nie przejdzie

 

Pozostało czekać na przesyłkę

 

Jezszcze raz dziękuję za pomoc 🙂

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź