anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zgłosił problem z przedmiotem i odesłał inny

Witam!

Kupujący zakupił ode mnie przekaźnik, który został przetestowany przed wysyłką i był w pełni sprawny.

Kilka tygodni po odbiorze przesyłki stwierdził, że przedmiot nie działa i otworzył spór. Ebay podjął decyzję o zwrocie, a ja otrzymałem przedmiot, który różni się od mojego w znaczny sposób - nie posiada na obudowie rys, które miał, a za to posiada inne.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Bardzo dziękuję za pomoc

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Kupujący zgłosił problem z przedmiotem i odesłał inny

Niestety, zdarzają się tacy kupujący. Pewnie odesłał ci stary, zepsuty.

I tak dobrze bo są tacy którzy wysyłają cegłę.

Obawiam się że nic nie zrobisz. Śpisz na stratę. Opisz w komentarzu ze nieuczciwy, zablokuj, zgłoś do Ebay. Jeśli to recydywista to pomoże eBay aby go wykluczyć.

 

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Kupujący zgłosił problem z przedmiotem i odesłał inny

Wartość przedmiotu przekracza 1500zł, naprawdę nie mogę nic zrobić? 😞 Kupujący jest z Niemiec

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Kupujący zgłosił problem z przedmiotem i odesłał inny

Kiedyś jak był paypal to tam można było się odwołać, gdzie obsługa bardziej wnikała w problem niż ebay. Będąc skazanym teraz tylko na ebay to chyba nie. Podobno inaczej traktują sprzedawców jak się jest TopSeller.

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Kupujący zgłosił problem z przedmiotem i odesłał inny

Możesz zgłosić na policję.

W końcu to EU i jakieś prawo panuje.

 

eBay udostępnia dane policji. Jest gdzieś o tym w pomocy. Wystukaj w pomocy policja, policji czy coś w tym rodzaju. Może zadaj pytanie na google

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Kupujący zgłosił problem z przedmiotem i odesłał inny

Przez ebay już nic nie zrobisz, pieniądze niestety stracone nawet jak się odwołasz to ebay ma to gdzieś oni tak działają. Musisz działać w realu.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Kupujący zgłosił problem z przedmiotem i odesłał inny

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Myślicie, że wizyta na policji ma jakikolwiek sens? Niby mam zdjęcia przedmiotu, który został wysłany  i mam ten, który otrzymałem. Jakieś potwierdzenia nadań od kurierów etc. również mam

 

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Kupujący zgłosił problem z przedmiotem i odesłał inny

Warto zgłosić, również do eBay już choćby z tego względu aby mieli delikwenta w bazie danych. Policja utworzyła osobny wydział do walki z przestępczością internetową. Jeśli masz czas to zgłoś. Może policja przyjmuje zgłoszenia przez internet? W niektórych krajach niektóre zdarzenia można zgłaszać elektronicznie. Zatelefonuj wpierw to ci powiedzą. 

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź