anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący chce anulować zamówienie - prowizja, zwrot, brak wysyłki w ciągu 3dni.

karolinard
Użytkownik

Sprzedałam przedmiot, potem dostałam wiadomość, że kupujący dokonał zakupu przez pomyłkę i chce anulować zamówienie.  Płacił w euro, gdy chcę zgodzić na anulowanie pojawia się informacja, że mam podać nr karty kredytowej bo środki do zwrotu nie są wystarczające - jak rozumiem zmienił się kurs euro i mam tę różnicę w kursie pokryć. Środki są zablokowane. Nie chcę podawać swojej karty i nie rozumiem też dlaczego ja mam pokrywać różnicę w kursie. Jeśli nie wyślę przedmiotu w ciągu 3dni od zamówienia kupujący dostanie automatycznie zwrot od ebay? Jak się ma sprawa z prowizją od sprzedaży? Nie jestem regularnym sprzedawcą, sprzedaję bardzo, bardzo rzadko. Pierwszy raz mam taką sytuację. Czy mogę nie zgodzić się na anulowanie zamówienia ? Przedmiotu jeszcze nie wysłałam. 

 

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Kupujący chce anulować zamówienie - prowizja, zwrot, brak wysyłki w ciągu 3dni.

Teoretycznie tak. Powodem może być, np. to że przedmiot jest już wysłany.

Jednak kupujący może nie przejąc przesyłki... więc i tak będzie trzeba zwrócić mu pieniądze...

 

Kurs euro niekoniecznie się musiał zmienić, tylko sposób rozliczenia, wcześniej ebay (?) kupowało po niższej cenie eur, sprzedaje po wyższej cenie. Banki tez tak postępują...

 

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Kupujący chce anulować zamówienie - prowizja, zwrot, brak wysyłki w ciągu 3dni.

Kurs walut , być może ale główna różnica wypływa z faktu że, w przypadku zwrotu, eBay nie zwraca sprzedawcy prowizji za przyjęcie pieniędzy. Jest o tym w warunkach. Zwraca tylko prowizję że sprzedaży.

Stąd zabrakło na twoim koncie funduszy i chcą kartę. Jeśli nie podasz karty to i tak dokonają zwrotu kupujacemu wykładając pieniądze  a twoje konto zawiesza aż uregulujesz

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Kupujący chce anulować zamówienie - prowizja, zwrot, brak wysyłki w ciągu 3dni.

Specjalnie tak zrobili aby sprzedawca przypisał kartę do swoje konta.

Da się w ogóle trzymać pieniądze w tych płatnościach aby coś mieć na wszelki wypadek czy zawsze są te wypłaty co 3 i 7 dni?

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Kupujący chce anulować zamówienie - prowizja, zwrot, brak wysyłki w ciągu 3dni.

Wyplaty mozna zlecic codziennie lub cotygodniowo, na razie. Po przelewie na koncie jest ponownie zero az cos sie sprzeda. Nie mozna tego kontrolowac czyli nie mozna tam trzymac salda stad chca aby byla podpieta karta.

 

Moze kiedys zaoferuja wyplaty na zadanie to wowczas karta nie bedzie potrzebna.

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Kupujący chce anulować zamówienie - prowizja, zwrot, brak wysyłki w ciągu 3dni.

Czyli straszna lipa jak sprzedasz na ebay coś okazyjnie i będzie to np. jakiś przedmiot za kilka tysięcy złotych i ktoś ci wtedy założy spór i będziesz musiał oddać te pieniądze.

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Kupujący chce anulować zamówienie - prowizja, zwrot, brak wysyłki w ciągu 3dni.

Generalną zasadą jest (sądząc po dorobku to ją znasz) żeby na eBay nie sprzedawać czegoś czego nie stać cię stracić. 

 

 

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź