FAktura za Ebay,waluta

W jakiej walucie dostajecie fakture z Ebay ? Ja dostaje Fakture z Ebay Europe Luxemburg  w $$, odpisali mi,ze dlatego,ze zarejestrowalem sie na Ebay.com. Nie wiem jak to teraz rozliczac w deklaracjach VAT-EU, przeliczac na euro ?

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

FAktura za Ebay,waluta

a to różnie

Faktury a  waluta zalezy od decyzji sprzedawcy (i kraju pochodzenia/ rejestracji konta paypal)

 

 

Wielka Brytania Funty

Stany Zjednoczone $$

 Australia dolary australijskie

 

Chiny/ Melezja $ amerykańskie

 

 

grunt to to że na Polskim Paypalu masz i tak tylko PLN (zł) i losowo czasami (przez jakiś chwilowy error) może ci na koncie pojawić sie waluta "OBCA" (funty, $ np. ze zwrotów "nadpłat za wysyłkę") i każdą walutę obcą  przeliczają na złotowki

 

 

czyli ty masz walutę na koncie PP $ ?

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

FAktura za Ebay,waluta

Chyba mnie nie zrozumialas.... 😉 Mialem na mysli fakture od EBAY srl LUXEMBURG, ktora dostaje jako sprzedajacy, za koszty wystawienia aukcji i prowizje, a nie fakture, ktora dostaje jako kupujacy 😉

Czy firma zarejestrowana w Europie/Luxemburgu, nie powinna wystawic mi faktury w Euro a nie $$$ ?

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

FAktura za Ebay,waluta

Zaplac im karta i  przelicza ze zlotowek.

 

 Banki to takie hazjajstwo ze sie kieruje swoimi zasadami i jak chca w $$ to trzeba im zaplacic w $$ , pisza, rozliczaja sie miedzy soba w USD bez wzgledu w jakiej strefie walutowej sa. Euro chcialby zostac waluta swiatowa ale to troche jeszcze potrwa.

 

Zasada taka ze otrzymasz rachunek Ebay w walucie gdzie sie rejestrowales.

**************************************
Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

FAktura za Ebay,waluta

Ok, Ale co na to US, ze dostajesz fakture w $ z kraju, w ktorym waluta jest Euro 🙂

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

FAktura za Ebay,waluta

Reguly chyba sa takie same wszedzie : rozliczasz sie w walucie kraju gdzie wypelniasz zeznanie. Czasami sa to dwa kraje i kazdy z nich wymaga wypelniania w swojej walucie i przeliczania na nia z innych walut w dniu transakcjiz.

**************************************
Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

FAktura za Ebay,waluta

Podlaczam sie do pytania czy jesli jestem zarejstrowana na ebay.pl i dzialalnosc zarejstrowana w Polsce ale wystawiam przedmioty nie tylko na polskim ebayu ale rowniez  na ebay.co.uk i ebay.com to w jakiej walucie otrzymam fakture za sprzedaz na ebayu, bardzo prosze o odpowiedz jestem swiezym uzytkownikiem i jakos nie moge się tu odnalesc, z gory dziekuje

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

FAktura za Ebay,waluta

Nie bardzo rozumiem........... przeciez na fakturze pisze czy kwota w euro czy PLN.

 

Np.

 

Łącznie do zapłaty €100,49
 
 
Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź