anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay znowu sobie „strzela w kolano”. Od czerwca wprowadzają drastyczne opłaty i tak teraz za każdą aukcje z ceną stałą zapłacisz po 1,50zł a za aukcję z licytacją 2,20zł. Całkiem im odwaliło i nie nauczyli się niczego. W 2008 roku po raz pierwszy wprowadzili opłaty i skończyło się to dla nich tragicznie gdyż około 90% aukcji zostało zlikwidowanych przez sprzedawców (a opłaty wtedy wynosiły tylko od 5 groszy do maksimum 1zł). Teraz wprowadzają takie drastyczne opłaty że nie wiem czy ktokolwiek zostanie. Przykładowo ja posiadam prawie 22 000 aukcji i teraz x 1,50zł, DZIĘKUJĘ wolę usunąć aukcje z tego serwisu. Jeszcze jedna parodia za nazwę pomocniczą na jednej aukcji będzie opłata 5,70zł (do tej pory darmowa). Ciekawe ile polskich aukcji będzie po tych podwyżkach, ebay w rankingu spadnie na ostatnie miejsce.

  Brawa dla osób pracujących w Ebay, świetnie działacie na niekorzyść swojej firmy!!!

...............

Wiadomość 1 z 117
ostatnia odpowiedź
116 ODPOW. 116

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

jeśli otworzę konto bankowe w euro zamiast konto w złotówkach to zaoszczędzę pieniądze na wymianie? używam santander

 

Wiadomość 111 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

jeśli otworzę konto bankowe w euro zamiast konto w złotówkach to zaoszczędzę pieniądze na wymianie? używam santander

Wiadomość 112 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ja mam konto bankowe w złotówkach i kasa z ebaya przychodzi w Euro po czym jest automatyczne przewalutowanie po kursie trochę niższym niż obecny najwyższy kurs także moim zdaniem nie ma sensu zakładać konta w euro, chyba nawet i tak jak będziesz chciał sam przewalutować to będziesz miał identyczny kurs jak ci masz konto w złotówkach i automatyczne przewalutowanie.

Wiadomość 113 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Nie do końca. Całkiem możliwe, że mając kartę debetową na koncie euro - będzie można doładować revoluta. A wtedy konwersja bez strat (a nawet zarobek wymieniając tylko gdy kurs jest dobry).

Automatyczna konwersja czy Ebay lub Paypal - z definicji ich zachłanności nigdy nie może być dobra.

Wiadomość 114 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Sądzę że zaoszczędzisz. Jak dużo to zależy od sumy oczywiście. Jeżeli utrzymanie konta w euro nic cię nie będzie kosztowało to nic nie stoi na przeszkodzie aby go nie podpiąć do eBay. Szczególnie że eBay rozlicza się w Polsce w Euro. Jeśli jednak to zmienią to usuwasz konto w Euro a wtedy poproszą o nowe.

 

https://community.ebay.pl/t5/Dla-sprzedawc%C3%B3w/Zmiana-regu%C5%82-wyp%C5%82aty-z-eBay-tylko-w-Euro...

Wiadomość 115 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

moje wypłaty zostały wstrzymane dwa tygodnie temu ponieważ niby nie zweryfikowałem danych na koncie (chociaż weryfikowałem je już wielokrotnie na różne sposoby również przez wysłanie im wyciągu bankowego)

Więc zweryfikowałem po raz kolejny i pierwszy raz zostały one zweryfikowane ponieważ otrzymałem od nich informację w tej sprawie - "twoje dane zostały zweryfikowane i twoje wypłaty zostaną wznowione" Ale w tym samym czasie otrzymuję drugą wiadomość i na stronie jest napisane że moje wypłaty są dalej wstrzymane ponieważ muszę dodać numer karty kredytowej. Czy macie podobny problem? ,powiem wam szczerze że mam już dość tego ebay, oni chyba myślą że my jesteśmy tylko po to aby całymi dniami zmagać się z ich wiecznymi problemami ze wszystkim i napychać im kieszeń

Wiadomość 116 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Czy problem został w jakiś sposób rozwiązany? Sprzedałam pierwszą rzecz i zastanawiam się czy w ogóle dostanę kiedyś te pieniądze (a nie mało bo 80 euro do wypłaty). Nie wysłałam jeszcze przedmiotu, co robić? Cały czas problem z weryfikacją konta bankowego, próbowałam revolut (już wiem, że nie można), mbank w PLN i EUR, a także konto ing. Wysyłałam wyciągi ze wszystkich trzech kont, NIC nie działa.

Wiadomość 117 z 117
ostatnia odpowiedź