anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay znowu sobie „strzela w kolano”. Od czerwca wprowadzają drastyczne opłaty i tak teraz za każdą aukcje z ceną stałą zapłacisz po 1,50zł a za aukcję z licytacją 2,20zł. Całkiem im odwaliło i nie nauczyli się niczego. W 2008 roku po raz pierwszy wprowadzili opłaty i skończyło się to dla nich tragicznie gdyż około 90% aukcji zostało zlikwidowanych przez sprzedawców (a opłaty wtedy wynosiły tylko od 5 groszy do maksimum 1zł). Teraz wprowadzają takie drastyczne opłaty że nie wiem czy ktokolwiek zostanie. Przykładowo ja posiadam prawie 22 000 aukcji i teraz x 1,50zł, DZIĘKUJĘ wolę usunąć aukcje z tego serwisu. Jeszcze jedna parodia za nazwę pomocniczą na jednej aukcji będzie opłata 5,70zł (do tej pory darmowa). Ciekawe ile polskich aukcji będzie po tych podwyżkach, ebay w rankingu spadnie na ostatnie miejsce.

  Brawa dla osób pracujących w Ebay, świetnie działacie na niekorzyść swojej firmy!!!

...............

Wiadomość 1 z 117
ostatnia odpowiedź
116 ODPOW. 116

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Od 24.06 ponawiam bardzo konkretne pytanie o opłaty w czerwcu za samoodnawiające się, wystawione w maju aukcje (Pomoc > formularz, bo FB zawiesił możliwość pomocy na przełomie maja i czerwca).  Otrzymuję odpowiedzi typu copy/paste z zasad ogólnych, albo ich nie otrzymuję.

 

Fakt, że nie naliczają się opłaty w trakcie miesiąca jeszcze niczego nie przesądza. Niepokojąca jest zasada, dość klarownie sprecyzowana na stronie dla sprzedawców-firm, wobec których serwis musi prowadzić bardziej czytelną politykę finansową:

 

"opłaty są naliczane co miesiąc w przypadku ofert typu Ważne do odwołania i za każdym razem, gdy wystawię ponownie przedmiot po wykorzystaniu wszystkich miesięcznych bezpłatnych przydziałów."

Wiadomość 81 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Te ich odpowiedzi wskazują na całkowitą nieznajomość tematu ale to co dostałem ostatnio to absolutne science fiction.

Wiadomość 82 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł

Wiadomość 83 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Im więcej, tym szybciej.

Wiadomość 84 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Porozrzucane w różnych miejscach szczątkowe informacje, często z błędem w zapisie (wyszukiwarka?).  Z pozoru dotyczące innych kwestii, ale jednak.

 

"Opłaty za oferty ważne do odwołania są naliczane raz w miesiącu kalendarzowymco 30 dni."

Wiadomość 85 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Opłaty za dane osobowe?

Swoją drogą pocieszająca obietnica zwrotu środków, a  że z końcem kolejnego miesiąca rozliczeniowego?

Któż by sobie tym zawracał głowę? Dla serwisu żaden kłopot.

 

Wiadomość 86 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

a nie zauważyłeś czasem że kwota wpłynęła znacznie niższa niż powinna? widzę że nie rozumiesz o co chodzi z tym kontem w euro, ty możesz sobie założyć i w Jenach ale skoro rozliczenia mają być w euro to najkorzystniej jest mieć konto w Euro a nie dawać ebay kolejnej szansy na przewalutowanie i pomniejszanie waszych wpływów.

Wiadomość 87 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay to bardzo litościwa korporacja-okazuje się,że zaoszczędziłem kilkadziesiąt Euro na opłatach od których jestem zwolniony-gdybym był redneck-kiem to pewnie bym się ucieszył ale nie jestem i nie dam się dymać na żadnych nienależnych opłatach-jeśli napisali,że aukcje bezterminowe i samopowtarzalne są zwolnione od wszelkich opłat aukcyjnych to tak ma być-jak naliczą cokolwiek to próba wyłudzenia.Ciekawa sprawa,że ebay sprzedaje nam nasze płatności na ich rzecz z 23% VAT-do tej pory płaciłem VAT tylko przy zakupach w sklepach,żadne płatności prowizji od czegokolwiek nie wymagały płacenia 23% VAT-płatnikiem VAT nie powinienem być gdyż sprzedaję rzeczy używane lub NOS sprzed epoki jakiegokolwiek VAT-u.

Wiadomość 88 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Czyli przy sprzedaży za 104,5 euro, otrzymuje realnie 85,55 euro. Ładnie mnie to boli marża taka że lepiej pod sklepem stać.

Wiadomość 89 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Jak zapytałem po co to euro tak mi odpisali: 

"Now with the current update Member from Poland can accept funds in Euro which will save currency conversion charges."

 

Te ćwoki nie wiedzą nawet jaką walutę mamy w Polsce. Zresztą skąd taki abdul czy akif ma wiedzieć jak mieszka na drzewie czy gdzieś na pustyni i jedyne co ma to komputer.

 

"To avoid the EUR amount to be converted again to PLN, we are advising the sellers to add a EUR bank account. Hence, we request you to add an EUR bank account."

 

Ja ich zaproszę do Polski z gotówką tylko w euro, wtedy dotrze do nich, że z tą walutą to mogą tylko kantoru szukać.

 

Przeliczyłem wszystkie opłaty i przy sprzedaży w PLN razem z podwójną konwersją przy wypłacie jest wzrost o około 25% w stosunku do tego co było przy paypal. Paypal kradł bo np. nie zwracał prowizji przy zwrocie płatności, czyli zarabiał na anulowanych transakcjach, ale przynajmniej wszystko było możliwie uproszczone, czytelne i miało się pełną kontrolę nad przewalutowaniami, wypłatami, nikt nie był zmuszany do niepotrzebnych konwersji walut. Miał być uproszczony proces płatności, niższe opłaty, a jak ktoś nie będzie chciał przejść na nowe płatności blokada konta, od początku mi to wszystko śmierdziało, bo wiem gdzie ta firma ma sprzedawców.

Wiadomość 90 z 117
ostatnia odpowiedź