anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay znowu sobie „strzela w kolano”. Od czerwca wprowadzają drastyczne opłaty i tak teraz za każdą aukcje z ceną stałą zapłacisz po 1,50zł a za aukcję z licytacją 2,20zł. Całkiem im odwaliło i nie nauczyli się niczego. W 2008 roku po raz pierwszy wprowadzili opłaty i skończyło się to dla nich tragicznie gdyż około 90% aukcji zostało zlikwidowanych przez sprzedawców (a opłaty wtedy wynosiły tylko od 5 groszy do maksimum 1zł). Teraz wprowadzają takie drastyczne opłaty że nie wiem czy ktokolwiek zostanie. Przykładowo ja posiadam prawie 22 000 aukcji i teraz x 1,50zł, DZIĘKUJĘ wolę usunąć aukcje z tego serwisu. Jeszcze jedna parodia za nazwę pomocniczą na jednej aukcji będzie opłata 5,70zł (do tej pory darmowa). Ciekawe ile polskich aukcji będzie po tych podwyżkach, ebay w rankingu spadnie na ostatnie miejsce.

  Brawa dla osób pracujących w Ebay, świetnie działacie na niekorzyść swojej firmy!!!

...............

Wiadomość 1 z 117
ostatnia odpowiedź
116 ODPOW. 116

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Akurat w przypadku ebay, przynajmniej u mnie, będzie to 99% transakcji, bo Polacy na ebay raczej nie kupują. Przynajmniej u mnie zdarza się rzadko.

Wiadomość 41 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Moje ostatnie doświadczenia: sprzedaż z ebay.com na świat, aukcje w USD.

Dostaję wpłatę od klienta w USD od czego pobierana jest prowizja 11.7 % pomimo że mam top seller czyli -20% od prowizji + do tego za sprzedaż z poza EU 1.6 - 3.3% + do tego prowizja od zapłaty VAT np. klienta z USA czyli jak ktoś wspomniał wcześniej płacę prowizje od kasy której nie widzę i na koniec oczywiście niekorzystne przewalutowanie z USD na EURO.

Z analizy wychodzi łączna prowizja 15 do 21% !!!!

WSPANIALE ! Tego wszyscy chcieli ?! O co tu chodzi ? Oni sobie sami kopią grób czy nam ?

 

Jeszcze jedna sprawa z tym "super" systemem wpłat - nie mogę z niego wypłacać bo ciągle wywala mi info że mam nie zaktualizowane dane konta, dostałem ze 5 dni temu info że "jest jakiś problem ze skanami Prawa jazdy" to ślę czym prędzej dowód, bez zmian i tak do teraz nawet nie wiem jak rozliczyć płatności od kupujących czy przed czy po prowizji albo w USD czy w EURO.... KONIEC ŚWIATA AMBA FATIMA mnie tu za niedługo już chyba ni ma....

PS. customerhelp_pl@ebay.com od chyba roku to same boty - zero merytorycznej odpowiedzi, same formułki CTR+C i CRT+V za 350€ abonamentu...

Wiadomość 42 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

dokładnie masz rację to jest kpina. Dodatkowo już wiem wszystko jak to będzie wyglądało i z tym się z wami podzielę:) Drogi "synipe" niestety otrzymałeś takie same bzdury od obsługi klienta jak ja tzn. że rozliczenia będą w PL. Zapytałem się dodatkowo czy w ogóle muszę akceptować płatności ebay skoro na ich stronie są podane koszty za dwa warianty: ze stawką prowizyjną 11 % oraz szeregiem innych opłat w przypadku płatności ebay oraz 8,7 % dla sprzedawców firm czyli tak jak było dotychczas bez płatności ebay. Oczywiście odpisali że rozumieją moje obawy i że mogę zostać na PayPal, po czym otrzymuję mailing od ebay że każdy ma obowiązek do 1 lipca zaakceptować płatności ebay oraz że rozliczenia będą w EURO.

Więc tak jak napisał przedmówca ebay chce abyśmy zarabiali pieniądze tylko dla nich, samemu nic z tego nie mając. Prowizja 11%, dodatkowo 1,35 za każdą transakcję, dodatkowo 1,2 lub 1,6 lub 3,3 % za transakcję zagraniczną (więc jeżeli kupi od was Polak na ebay.pl to zapłacicie prowizje ponieważ Polska nie jest w strefie Euro) oraz 3 % za przewalutowanie. Następnie gdy otrzymacie pieniądze w Euro to po raz kolejny musicie je sobie przewalutować na PL.

Ebay poza samymi opłatami za płatności ebay podniósł przecież wszystkie opłaty za wystawianie, wprowadził prowizję również od kosztów wysyłki, nawet za spór będziecie musieli im zapłacić 65 zł

Do tego dojdzie nam jeszcze nowy podatek unijny VAT i dziękuję wam za sprzedaż na ebay, skasują was na 20 % o którym słusznie pisał przedmówca + 17-27 % wat unijny + inne opłaty które podniósł ebay i mamy piękne 50 % w górę.

Wiadomość 43 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Czyli euro - jakieś źródło? bo ja dostałem info, że na pewno PLN.

 

@a-z_automatyka

rabat dla TopSeller jest chyba tylko dla rezydentów USA...

Czyli dostajesz euro i wypłacasz na konto bankowe euro?

Wiadomość 44 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Kolejne potwierdzenie

 

I would like to share that, based on the government regulations, payout currency will be the local currency which in your situation will be in PLN and it is applicable to all the seller registered on Poland site with Polish Bank account.


eBay has launched the payment system in compliance of the Govt. regulations and the Anit-Money Laundering laws. Therefore, every seller doing business on eCommerce marketplace should receive their payouts in regional currency and they shouldn't keep the foreign currency with them. Due to this reason, all the foreign currency is converted to PLN currency and then transferred to the bank account.

Wiadomość 45 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

a co ty masz z tym źródłem ? źródłem to popłyną twoje pieniądze dla ebay heh

Przecież ci napisałem że ja również otrzymałem taką informację a potem otrzymałem drugą,
więc ja tą drugą traktuję jako tą właściwą ponieważ abdule z obsługi klienta to nie wiedzą co to jest Polska a co dopiero jaka będzie waluta, a druga wiadomości jest wiadomością automatyczną z ebay.

Więc czy Euro nie wiem ponieważ już w sumie niewiele mnie to interesuje

 

to jest wiadomość od ebay:

Przypominamy, że musisz zarejestrować się w usługach płatności eBay do 1 lipca br., aby móc nadal wystawiać, wznawiać i edytować oferty sprzedaży oraz utrzymać wszystkie swoje aktywne oferty.

Po rejestracji zaczniemy przetwarzać płatności dla Twojego konta i przekazywać Twoje przychody na Twoje powiązane konto bankowe zamiast na konto PayPal. Ponadto w Twoich aktywnych ofertach dodamy wszystkie dostępne opcje płatności.

Rejestracja przebiega w 3 prostych krokach:
1.

Weryfikujesz i potwierdzasz swoje dane.
2.

Podajesz dane konta bankowego (zalecamy konto w euro).
3.

Kontynuujesz sprzedaż.
Zarejestruj się teraz
Informacje, które podasz podczas rejestracji, pozwolą Ci odbierać wypłaty po aktywacji usług płatności. A my będziemy mogli zapewnić zgodność z przepisami w zakresie weryfikacji danych użytkowników.

Usługi płatności ułatwiają prowadzenie sprzedaży i zapewniają kupującym nowe opcje:


Łatwiejsza sprzedaż: proces płatności jest prostszy dla kupujących.


Łatwiejsze wypłaty: automatyczne wprost na Twoje konto bankowe.


Łatwiejsze zarządzanie: dzięki uproszczonym opłatom, zintegrowanym raportom i wsparciu obsługi klienta.
Po aktywacji usług płatności na Twoim koncie, Twoje wypłaty będą realizowane w euro.

Wiadomość 46 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

z pytaniem czy ebay kopie sobie grób czy innym to odpowiem że raczej innym chociaż sobie również znacznie podcinają skrzydła. Ponieważ wielu sprzedawców się wycofa z tego serwisu/ ci którzy mogą, ale i wielu zostanie bo musi - tylko co dalej? łatwo można powiedzieć to wystarczy zwiększyć ceny, tylko czy ktoś uważa że klient nie wie że tą samą rzecz będzie mógł kupić w innym sklepie poza ebay za połowę ceny? Jeżeli w grę wchodziłby sam podatek unijny to jeszcze można było by to jakoś przełknąć ale nieeeee ebay musiał jeszcze w swej pazerności podnieść wszystko do poziomu Mont Blanc

Wiadomość 47 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Pazerność jankesów nie zna granic-szczególnie w koloniach typu Polski robią to co chcą bez żadnych konsekwencji prawnych-jednostronna zmiana umowy w trakcie jej trwania jest w cywilizowanym świecie niedopuszczalna a tu zachłanne redneck-i naliczyły mi kilkadziesiąt Euro zapłaty za aukcje bez końca wystawione bezpłatnie w Maju 2021.Płatność ebay z ich dostępem do konta bankowego jest totalnym bezprawiem-ciekawe co na to knf dobrej zmiany.W paypal mimo kolosalnej prowizji dostawaliśmy w  PLN to co uzyskaliśmy z aukcji.Ebay niedługo osiągnie takie prowizje+opłaty jak w Sotheby's czy Christie's-tyle,że tam wystawiasz i obchodzi cię tylko sprzedaż. 

Wiadomość 48 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ja przeszedłem już na to konto eBay. Podałem normalne konto w PLN i płatność normalnie wpłynęła na konto. Mam gorszy problem. Nie mogę poprzez PayPall zapłacić teraz  zaległej faktury. Z faktury przekierowuje mnie na płatności PayPall, które są teraz w Euro, nie ma pokazanej wymaganej płatności i nie mogę w żaden sposób tego zapłacić. Mam nadzieję, że sami sobie to ściągną z nowych płatności i nie skończy się to blokadą konta.

Wiadomość 49 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Musisz zapłacić poprzez tradycyjny przelew na ich konto - po przejściu na "ebay management payments" nie ma juz mozliwości płacenia za faktury paypal-em. Tak mnie poinstruowa człowiek z ich upośledzonego helpdesku.

Wiadomość 50 z 117
ostatnia odpowiedź