Ebay okrada sprzedawców

Druga transakcja z płatnością ebay i 23 Euro ebay ukradł z ok. 600 Euro-zapytałem kupującego o to jak zapłacił i był to paypal,więc z pewnością ebay mnie okradł jak wcześniej na ok. 50 Euro na nienależnych opłatach dodatkowych za aukcje samopowtarzalne.Wygląda na to,że jesteśmy pod okupacją jankeskich korporacji i "naszym" władzom to pasuje-nie otrzymałem odpowiedzi ani od KNF,ani od UOKiK-dobro jankeskich korporacji racją stanu obecnie rządzących-spór  z Discovery to ściema. 

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Ebay okrada sprzedawców

Mi z 187$  (180 przedmiot  + przesylka 7)  zaakosili 35$ to ma byc to taniej ?!

 

Nie pamietam ale chyba ebay pobieral wczesniej 12% prowizji wiec by to dawalo okolo 22$, mial byc pominiety PayPal i mialo byc taniej, wiec skad ta suma 35$ nagle sie wziela ?

 

Ktos wie jak to teraz naliczaja?

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Ebay okrada sprzedawców

To żadna nowość, na każdym kroku okradają np. prowizję w obcych walutach to przeliczają po najwyższym możliwym kursie, a jak się dostawało wpłatę na PayPal to przewalutowanie na Polskiego złotego już miałeś po najniższym możliwym kursie itd.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Ebay okrada sprzedawców

35 / 187 = 18.7%, czyli podobnie jak dotychczas było tj 10% + VAT = 12.30 i Paypal brał swoje ~5%.

Natomiast wystawiając na DE w euro to prowizje nie są takie złe. Z kupującym z USA (czyli dodatkowe 1.6% prowizji) zabrało mi około 15% łącznie. Wewnątrz UE będzie mniej jeszcze. 

Kwestia tylko poprzerzucania aukcji z COM na DE, ale gorsza widoczność...

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Ebay okrada sprzedawców

Przy sprzedaży do Hong Kong-u zabrali mi dokładnie 20,5%.Rozliczenie ma być w Euro-wystawiam w PLN na niemieckim ebay przelicznik 1 Euro=4,54 PLN,a moje Euro złodziejski ebay sprzedaje mi po 4,68 PLN.Na paypal nie było takich numerów-po odliczeniu ich i ebay bardzo wysokich prowizji dostawałem PLN bez żadnych przekrętów na kursach,nie miało znaczenia w jakiej walucie zapłacono.To co obecnie robi ebay podchodzi pod paragraf o "doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzania mieniem" i myślę,że jeśli KNF i UOKiK się nie zajmą przekrętem ebay,to zgłoszę przestępstwo internetowe policji.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Ebay okrada sprzedawców

Mialo byc taniej bo pomijamy PayPal a ebay sobie wymyslij i wprowadzil cos takiego "" bo wystawiam w USA.

 

Zeby to był jeszcze syboliczny 1$ czy 2$ a to jest jakos procentowo naliczane.

 

Ktoś wie jak i za co w jakich dokladnie procentach naliczają?

 

Bo jest prowizja od sprzedazy tylko ile 10% czy 12,5%?

Do tego 23% vat ale od ktorej sumy, od całości czy po odliczeniu prowizj?

- ale w jakim procencie?

 

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź