Dziwna sprawa

jacekjablonski
Użytkownik

Wczoraj moja lepsza połowa zachęcona ceną (okazja....) zakupiła dwa telefony samsung avila na aukcji użytkownika smer2010. Dziś sprawdzam i okazuje się, że konta nie ma, aukcji nie ma. Niestety jeszcze wczoraj za te telefony zapłaciła przelewem na konto. Dziś taka niespodzianka. 440 pln zainwestowane w debiut na ebayu to raczej średni pomysł. Konto tu mam od 3 lat, ale nic nie kupowałem. Jakoś wolałem allegro. Moja lepsza(?) połowa zachęcona okazją skusiła się. Nie przekreślam od razu sprzedającego, bo róznie być może, ale zaniepokojony jestem w stopniu dość znacznym. Nie wiem co dalej robić. Czy czekać? Napsiałem jeszcze wczoraj e-maila do sprzedającego - bez odpowiedzi. Dziś jak tylko zobaczyłem jak sprawa wygląda napisałem po raz drugi z prośbą o wyjaśnienie. Napisałem też do obsługi ebay z prośbą o informacje dlaczego zawieszono mu konto wskazując na to, że kupiliśmy coś u niego i jestesmy delikatnie mówiąc zaniepokojeni. Proszę o radę.



Jacek z Warszawy.

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Re: Dziwna sprawa

niestety pewnie trafiliscie na oszusta, ktory byc moze nawet sam zamknal konto jak tylko otrzymal przelew lub tez zostal zawieszony, bo moze wczesniej oszukal juz kogos innego...


lepiej nie kupowac od uzytkownikow z 0 wynikiem opinii a jesli juz to lepiej nie placic im przelewem


pozostaje zgloszenie sprawy na policje

Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Re: Dziwna sprawa

jacekjablonski
Użytkownik

Na policję to lepiej od razu czy trzeba coś odczekać? Udało mi się zdobyć od innych niezadowolonych numer jego telefonu ale niestety dzwoniłem z kilku róznych numerów i gość nie odbiera. Raz, na początku odebrał i jak zarządałem numeru przesyłki powiedział, że mam dzwonić za 30-40 minut jak w biurze będzie. Od tego czasu nie odbiera wogóle. Inni chyba też dzwonią, bo często poczta się zgłasza.

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Re: Dziwna sprawa

karolinka*10
Użytkownik

Ja tez ciagle dzwonie ale nie odbiera wlasnie czesto wlacza sie poczta. Jeszcze w poniedzialek dzwonil do mnie czy wyslalam pieniadze tez mysle aby isc na policje

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Re: Dziwna sprawa

jacekjablonski
Użytkownik

Ja już dziś byłem. Powiedzieli mi aby przyjść jutro pomiędzy 8-16. WYdrukować wszystko, co się dostało od niego i przynieść.

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Re: Dziwna sprawa

jacekjablonski
Użytkownik

Myślałem, że ebay to coś jak alledrogo, ale widzę, że to o wiele bardziej kosztowna impreza. Przekonałem się o tym. Niestety tak się moja luba ceną zajarała, że szok. Teraz jak trzeźwo na to patrzę to widać lipę na kilometr. Firma z Warszawy, konto na ten sam adres. Ciekawe jaka jest szansa na odzyskanie kasy.

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Re: Dziwna sprawa

jacekjablonski
Użytkownik

Dokumenty skompletowane, wszystko podrukowane. Jutro z samego rana odwiedzam Panów Policjantów. Miałem nadzieję na polubowne załatwienie sprawy, ale widzę, że nie je jeden mam "problem" zatem i czekać nie ma na co. Administracja ebay'a także okazała się być pomocna. Konto tego sprzedającego zostało zawieszone - powodów niestety ujawnić się chcieli zasłaniając się polityką prywatności. Oby nigdy więcej. Zresztą już postanowiłem, że usunę konto z ebay'a po rozwiązaniu tej sprawy - jakkolwiek się ona nie rozwiąże.

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Re: Dziwna sprawa

jacekjablonski
Użytkownik

Poinformowałem tego Pana o tym, że w przypadku braku kontaktu z jego strony zgłoszę sprawę na policję. Otrzymałem nawet odpowiedź - cyt:" to sie pierdol, zglaszaj co chcesz idioto". Wszystkim poszkodowanym proponuję nie czekać ( sensu najmniejszego nie ma) tylko czym prędzej udać się na najbliższy komisariat. Facet to oszust i złodziej. Proszę o kontakt przez system wiadomości ebay osoby, które podobnie jak ja wtopiły kasę u tego kogoś.

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Re: Dziwna sprawa

jacekjablonski
Użytkownik

Proszę o skontaktowanie się ze mną osoby oszukane przez użytkownika smer2010. Mój email -> jacek_jablonski@o2.pl . Sprawa została zgłoszona ogranom ścigania. Niestety administracja ebay każe czekać 10 dni - szczerze mówiąc niewiadomo na co. Paczkę wiatr by już przywiał gdyby została wysłana.

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Re: Dziwna sprawa

Kupować należy od firm, a nie od osób prywatnych. Zweryfikowana firma to o 99% mniejsza szansa na wałek niż osoba fizyczna. Nauczcie się, że okazji nie ma.

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź