anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Duże prowizje Paypal, ebay jak sobie radzicie?

Witam. Przeglądac oferty sprzedaży na ebay.de pomyślałem że mógłbym otworzyć tutaj sklep. Porównując ceny sprzedaży i ceny tych towarów u nas w PL była duża przebitka i mówie super biznes byłby ale... 
Zagłebiając sie w głebiej w temat to już nie jest tak kolorowe. Może coś źle przeczytałem, może da sie niektóre rzeczy ominąć i właśnie po to tutaj pisze aby zaczerpnać wiedze od osób już doświadczonych. 
Przymierzam sie do sprzedaży na ebay.de i o kosztach tego serwisu napisze.
Zaczne od Paypal. Paypal pobiera prowizje od 1,9% do 2,9%  przychodów na konto. 

0,00 PLN - 5 000,00 PLN2,9% + 0,80 PLN
5 000,01 PLN - 20 000,00 PLN2,5% + 0,80 PLN
20 000,01 PLN - 100 000,00 PLN2,3% + 0,80 PLN
100 000,01 PLN - 200 000,00 PLN2,1% + 0,80 PLN
> 200 000,00 PLN1,9% + 0,80 PLN


Ja myśle że byłbym w stanie zejść maksymalnie do 2,3% prowizji, ale to już jest bardzo optymistycznie. Druga rzecz to przewalutowanie Euro-Pln, tutaj znowu kursy są zaniżane i znowu jest sie w plecy. 
Kolejna rzecz to opłaty od sprzedaży dla ebaya. Podstawa to jest 8,5 % od sprzedaży.
Można go zmniejszyć wykupując abonament miesieczny za 54,95 euro prowizja spada do 6% a za 254,95euro miesiecznie można obniżyc prowizje do 3,5% od przychodu ze sprzedaży.
No i teraz tylko nam został polski vat 23% i podatek dochodowy 19%. 
Przykładowo kupie przedmiot za 150zł brutto i bede chciał go sprzedać za 200zł netto. (246brutto)

150 brutto - 23%vat = 121 zł netto
246x8,5ebay + 2,9%paypal razem 11,4%= 28zł prowizji 
200-121=79 zł 
79-19%podatku dochodowego (15zł) - prowizje (28zł) =36zł zarobku
Z tak dużej przebitki zostaje 36zł zarobku. Czy może moje obliczenia są błedne? 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Duże prowizje Paypal, ebay jak sobie radzicie?

Jaki towar masz i jakie zroznicowanie?  Jesli mozesz zanalizuj i uluz strategie np. kupuje w krajach bezvatowych. Towar chodliwy sprzedaje niezaleznie w sklepie na necie.

Ebay uzywam do sprzedazy towaru trudniejszego. Ebay.com z 10% prowizja ale duzy ruch to rekompensuje plus eksponuje jednoczesnie w UK.

 

Allegro jesdt dobre dla towaru skladowanego w Polsce a Ebay.com w USA. Koszty wysylki sa znaczace szczegolnie ostatnio, po podwyzkach.

 

.

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Duże prowizje Paypal, ebay jak sobie radzicie?

Moim zdaniem kalkulacja wykazujaca zysk to juz sukces. Kontynuacja to zwiekszenie ilosci, wyeksponowania oraz permanentne polowanie na  korzystniejsze zakupy ktore ulatwia ... Ebay. Masz zysk, moze niewielki  - teraz go tylko mnoz a bedzie rosl.

 

W moim asortymencie importuje polprodukt hurtem bezposrednio od dystrybutora producenta, wkladam swoja (lub zlecam) prace i odsprzedaje. Im mniej posrednikow tym lepiej dla ceny produktu. Idealnie byloby zakupic od producenta ale niewielu zajmuje sie dystrybucja lub prawo im nie pozwala.

Zysk pozwala mi na uiszczanie oplat za ktore w zamian Ebay oraz Paypal daja mi wygode prowadzenia rachunkow, znizki na wysylce, drukowanie nalepek, kontakt z druga strona, o reklamie, wyeksponowaniu mojego produktu nie wspomniajac.

Wiesz ze twoj produkt wystawiony na Ebay jest widoczny na Google?! 

 

Te ich oplaty sa dosc slone ale z drugiej strony pokaz mi drugi taki portal z taka popularnoscia na Swiecie gdzie mozesz wystawic za darmo produkt miesiacami badajac jego podaz?

 

Allegro np. nie  pozwoli wystawic gratis

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Duże prowizje Paypal, ebay jak sobie radzicie?

Oplaty Paypal oraz Ebay jak rowniez inne operacyjne koszty jak drukarka, tusz, papier, oplata za dostep do Internetu etc odejmuje od podstawy wymiaru podatku dochodowego.  Ale ja rozliczam sie z US w USA , nie wiem czy w Polsce mozne tez tak. Zapytaj ksiegowego

**************************************
Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Duże prowizje Paypal, ebay jak sobie radzicie?

No tak racja że jest duży dostęp do klientów ale to nie zmienia faktu że te prowizje są na prawde wysokie. Właśnie też chciałem zaczerpnąć opini osób które już sprzedają i jak oni to rozliczają z urzedem skarbowym. Czy odliczają to od podatku i tak dalej

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Duże prowizje Paypal, ebay jak sobie radzicie?

Dolicz do tego ryzyko zabrania całego zarobku i kosztów opłat PayPal i e-bay, gdy kupujący stwierdzi, że paczka była pusta. To wystarcza dla PayPaya na zabranie ci całej kasy. Możesz sobie pisać do papieża i tak ci nie oddadzą grosza. Niedawno to przerabiałam, Prawie 400 zł w plecy.
Pamiętaj - żadnej pomocy nie dostaniesz ani od administracji e-bay jak i Pay pal, poza wklejkami, że im przykro.
Druga sprawa to poczta. Przesyłki np. do Kanady mogą iść nawet 45 dni, jak to miałam ostatnio. Uratowało mnie przed zabraniem kasy to, że kupująca złożyła spór tylko w e-bay. Jakby to z robiła w PayPal, to znów pofrunęłoby w powietrze 120 zł. A tak paczka dotarła i spór zamknęła.
Pamiętaj zasadę - jako Polak jesteś zawsze w tych instytucjach siostrach na przegranej.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Duże prowizje Paypal, ebay jak sobie radzicie?

Właśnie chciałbym nastawić sie na przedmioty w granicach 150-600zł i gdyby mi tak paypal namieszał że ktoś by opisał że paczka nie doszła albo doszło coś nie tak to tyle jakbym był w plecy to masakra. Kilka  takich strzałów i odechciewa sie wszystkiego. Dlatego coraz bardziej zastanawiam sie nad otwieraniem tego sklepu. Szkoda że nikt nie wypowie sie co już prowadzi już sprzedaż z Polski na innym serwisie i ma jakiś asortyment dany w sklepie

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Duże prowizje Paypal, ebay jak sobie radzicie?

Otworzyles ten sklep w koncu? 

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź