DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

10feniks1000
Użytkownik
Jestem nowym użytkownikiem ebay, nawet założyłam sklep z produktami Betterware.I co ?Nic się nie dzieje.Czyżby była tu tylko garstka polaków zaglądająca przypadkiem.Czy też kupujący tak nieufni.
Wiadomość 1 z 96
ostatnia odpowiedź
95 ODPOW. 95

Ha.

adk.tvp
Użytkownik

Szukasz taniego portalu aukcyjnego to sprawdź akcje.fm jest tam sporo ciekawych ofert a oszuści są wszędzie po prostu trzeba uważać.

Wiadomość 11 z 96
ostatnia odpowiedź

Ha.

augustynka
Użytkownik

na aukcje fm to juy wogole nic sie nie dzieje procz dziwnych rachunkow od administracji i grandy oszustow , wystaczy wejsc na forum i poczytac

Wiadomość 12 z 96
ostatnia odpowiedź

Ha.

dziewanna1
Użytkownik

Ja  też  mam konto  na  EBAY  i wystawiam  od  2004  roku


i nie  ma  rewelacji . EBAY  jest  mało  znany  i malo popularny w Polsce . A pozatym  aniechęcają Polaków  obcojęzyczne  aukcje.


Ale  EBAY  jest  na wysokim poziomie , oby  stał sie popularniejszy.


 


~~~~  Karolina  Szczecinianka ~~~~ 😉

Wiadomość 13 z 96
ostatnia odpowiedź

Ha.

Najpierw plusy.



Przy odpowiedniej wiedzy, można sprzedać za spore pieniądze produkt, który np. na Allegro by poszedł za 3-4x mniej. Dotyczy głównie towarów unikatowych.



Wystawianie za darmo, przy towarach z licytacją - można obejść prowizję za Kup teraz dając dwie ceny - do licytacji, nieco mniejszą i Kup teraz droższą.



Darmowe zdjęcia. Na Allegro trzeba posiłkować się serwisami zewnętrznymi.



Kupujący ma realną ochronę a nie jakieś tam POK, które samo w sobie jest fikcją.



Praktycznie bezawaryjny serwis, przy Allegro padającym regularnie.



Minusy.



Chamski przymus korzystania z PayPal, jako nowi sprzedający nie mamy prawa wyboru (ktoś może chcieć np. Moneybookers).



Zdecydowanie wyższe prowizje niż na Allegro, bo płaci się nie tylko prowizje za wystawienie i ewentualną sprzedaż, ale również za przeliczenie walut.



Minimalna prowizja dla PayPala to 1,35 PLN co powoduje, że sprzedaż mniej wartościowych towarów (długopisy, maskotki) za granicę zupełnie mija się z celem.



Wpłaty dla początkujących sprzedawców non-stop są blokowane i zwalniane dopiero po TRZECH TYGODNIACH! Początkujący Sprzedający traktowany jest przez serwis jak potencjalny oszust i bandyta. Efekt: sprzedający wysyła towar na własny koszt i czeka, aż kupujący łaskawie napisze komentarz pozytywny albo upłynie okres 21 dni.



Kompletne nieporozumienie jeśli chodzi o kategorie - jest ich zdecydowanie za mało. Przykład? Jeśli chcę wystawić koszulkę Manchesteru United, mam do wyboru sprzęt sportowy i odzież sportową. Na ebay.co.uk można wybrać nawet ligę oraz zespół, co ułatwia wyszukiwanie. Polski serwis pod tym względem jest po prostu biedny. Pies z kulawą nogą się tym oczywistym mankamentem nie interesuje. Efekt - towar wystawiony na polskim serwisie spotyka się ze znacznie mniejszym zainteresowaniem.



Nieporozumienie jeśli chodzi o Obsługę Klienta. Zbywa się nas automatycznymi odpowiedziami, często nie mającymi się nijak do naszego zapytania.



Wypłaty z PayPal idą 3-4 dni, czasami (b. rzadko) 2.



Tyle na razie, piszę z doświadczeń własnych i obserwacji.

Wiadomość 14 z 96
ostatnia odpowiedź

Ha.

nie wypłaty z paypala nie idą żadne 3-4 dni tylko własnie 2 dni


 


wypłacam po kilka tysięcy miesięcznie i jeszcze nie było tak, żeby coś szło dłużej niz 3 dni


 


ja jakoś sobie nie wyobrażam sprzedaży bez paypala


 


jeśli sprzedaję to piszę wielkimi literami, że zapłata tylko przez paypal


 


nie zrażają mnie jakoś wysokie prowizje pobierane przez paypal 🙂


 


 

Wiadomość 15 z 96
ostatnia odpowiedź

Ha.

Zapomniałem, że dla przelewów krajowych (wewnętrznych) minimalna opłata wynosi nie 1.35 a - 0.80.

Niewiele to jednak zmienia.

Olbrzymim minusem portalu Ubój moim zdaniem jest fakt, że chyba tylko programiści eBay wiedzą, dlaczego nakładane są blokady, ograniczenia i generalnie czemu utrudnia się nam pracę.

Namacham się, wypłodzę fajny opis, wgram zdjęcia aby moje dzieło zostało pod koniec barwnie skonkludowane komunikatem:

"W celu zapewnienia bezpieczeństwa prowadzonych transakcji, na konta użytkowników nakładane są w określonych sytuacjach limity sprzedaży. Z powodu ograniczenia Twojego konta nie możesz w tej chwili wystawiać niektórych przedmiotów. Przedmiot możesz wystawić nie wcześniej niż za 30 dni."

I teraz diabeł jeden wie, skąd się to cholerstwo bierze. I co to są te "OKREŚLONE SYTUACJE". Nigdzie nie ma również nic o obowiązujących limitach - dlaczego? Trochę tego nie rozumiem, np. nigdzie nie idzie się doszukać, że z PayPala jako przymusowej formy przyjmowania wpłat można zrezygnować dopiero po uzyskaniu limitu +50 pozytywów na koncie.

To chyba jest celowe, chociaż tej celowości kompletnie nie rozumiem. Chciałbym wystawić kilka nowych aukcji, mam akurat czas - blokują mi tę możliwość - chyba wrócę z tym na Allegro i dam im w takim razie zarobić.

Głupie.

EDIT.
Chyba chodziło (post pisałem wczoraj, ale były problemy z zamieszczeniem więc wysyłam dopiero dziś) faktycznie o tę fakturę (chociaż dostałem ją na początku miesiąca, więc czemu po niecałym tygodniu blokują mi sprzedaż, wie chyba tylko sam serwis), bo dziś aukcja przeszła już bez problemu.



BTW, 30 dni? Minęło ledwie kilka godzin i aukcja już wystawiona. Błąd w systemie, czy ewidentna wtopa programistów / tłumaczy?



Do tego niesłusznie otrzymany negatyw na moim koncie, łamiący zasady (nie powinno zamieszczać się informacji o rozpoczętych roszczeniach w opisie negatywa), który od jakiegoś czasu próbuję modyfikować/usunąć za ich pomocą, zlewają mnie gęstą strugą i mają to gdzieś, bo ani razu nie odpisali.

Wiadomość 16 z 96
ostatnia odpowiedź

Ha.

auto_joker-pl
Użytkownik

Dawno tu nie zaglądałem, a taki ciekawy temat 🙂



ebay  w 2005 roku wprowadzając na polski rynek swój produkt wykazał sie kompletnym brakiem profesjonalizmu. startup aukcyjnego serwisu to była totalna klapa. nie przewidziano ogromnego zainteresowania serwisem i obciąrzenia nie wytrzymał system. zignorowano fakt, że w Polsce  funkcjonuje już od lat rozwiniety rynek aukcyjny a ludzie korzystający z aukcji internetowych mają duże doświadczenie w korzystaniu z temu podobnych serwisów. zaimplementowano znacznie okrojoną wersję serwisu tłumacząc to koniecznością wyedukowania polskich aukcjonerów. oczekiwania rynku były zupełnie inne. brak podstawowych funkcji, liczne usterki techniczne uniemożliwiające korzystanie z serwisu spowodowały, że ludzie, którzy sie tu masowo zwalili szybko wrócili na allegro. eba.pl miał swoje 5 minut i tego nie wykorzystał. została garstka niedobitków, która jeszcze stopniała po wprowadzeniu opłat.

Wiadomość 17 z 96
ostatnia odpowiedź

Ha.

auto_joker-pl
Użytkownik

Dodam jeszcze, że administratorem komunikującym się z Uzytkownikami w tamtym okresie była bardzo miła Pani. Jedyny chyba jasny punkt w funkcjonowaniu w tamtym okresie serwisu.

Wiadomość 18 z 96
ostatnia odpowiedź

Ha.

Obecna obsługa popełnia podstawowe błędy, jakimi są np. pomyłki w imionach (sic!!!) ludzi, którym odpisują.



Do tego przeklejanie formułek, które psu na buty się zdadzą, wysyłanie info w stylu "Co zrobić aby usunąć negatywny komentarz" (dotyczy komentarza, który wystawiony został kilka miesięcy temu) a następnie formułka, że niemożliwe jest usunięcie komentarza po upływie 30 dni.



😄



Nadal nie ma jakiegokolwiek info odnośnie powiększenia listy kategorii. Albo im się nie chce, albo problem ich przerasta, co wszakże na jedno wychodzi.


😉

Wiadomość 19 z 96
ostatnia odpowiedź

Ha.

dziewanna1
Użytkownik

Aby  większe grono Polek i Polaków  dowiedziało  sie  o  EBAY - u   to nalezy  prowadzic  akcje  informacyjną , na różne sposoby.

 

Ja  nawet  informuję o Ebay -   kupujących na  moich  aukcjach  na  Allegro  i  na  Swistaku. Sporo  osób skorzystało  z  mojej  informacji.

 

Warto  reklamowac  i  informować  😉

 

~~~~~Karolina~~~~

Wiadomość 20 z 96
ostatnia odpowiedź