anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Sprzedaję na Ebay już ponad 10 lat i tęsknie za tamtą formą z przed lat.

W trakcie upływających lat , mogłem przeboleć niektóre zmiany,

np. gdy zabierali prowizję od kosztów wysyłki,  

... ale to "otwarcie drzwi" do własnego konta bankowego - to już przesada.

Przykro mi , ale po ponad 10 latach pożegnam się z Ebay,

mam już nawet plan B, a nawet C.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenie ( jeśli wróci normalne )  🙂

 

Wiadomość 1 z 20
ostatnia odpowiedź
3 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Chodzi o to, aby e-bay z Hindusami decydowali ile i kiedy nam zabrać z konta, a nie my.

Wydaje mi się że to jest bardzo niebezpieczne i to mi się nie podoba. Szantaż.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 20
ostatnia odpowiedź

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

usunieto moja odpowiedz. Nie wiem dlaczego: sugerowalem w niej otwarcie konta tylko na operacje Ebay.

Utrzymujac niewielkie saldo lub zerowe kontrolujesz ewentualne pomylkowe pobrania czy to przez przez Ebay czy hakerow wlmujacych sie do Ebay.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 20
ostatnia odpowiedź

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Korporacja ebay uzurpuje sobie prawo ingerowania do prywatnych kont bankowych a właściwie ogranicza nasze prawo własności wystawianych przedmiotów,czyli de facto wchodzi w rolę policji skarbowej,sądu,komornika,itp.-myślę,że takich uprawnień nie posiadają i nawet przy takiej władzy jak obecnie w Polsce odpowiedzą finansowo za narzucanie sprzedawcom totalnie niekorzystnych dla nich warunków,naliczanie nienależnych opłat próby ingerencji w prywatne konta bankowe-wszystko okraszone grożbami.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 20
ostatnia odpowiedź
19 ODPOW. 19

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Chodzi o to, aby e-bay z Hindusami decydowali ile i kiedy nam zabrać z konta, a nie my.

Wydaje mi się że to jest bardzo niebezpieczne i to mi się nie podoba. Szantaż.

Wiadomość 2 z 20
ostatnia odpowiedź

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

usunieto moja odpowiedz. Nie wiem dlaczego: sugerowalem w niej otwarcie konta tylko na operacje Ebay.

Utrzymujac niewielkie saldo lub zerowe kontrolujesz ewentualne pomylkowe pobrania czy to przez przez Ebay czy hakerow wlmujacych sie do Ebay.

Wiadomość 3 z 20
ostatnia odpowiedź

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Korporacja ebay uzurpuje sobie prawo ingerowania do prywatnych kont bankowych a właściwie ogranicza nasze prawo własności wystawianych przedmiotów,czyli de facto wchodzi w rolę policji skarbowej,sądu,komornika,itp.-myślę,że takich uprawnień nie posiadają i nawet przy takiej władzy jak obecnie w Polsce odpowiedzą finansowo za narzucanie sprzedawcom totalnie niekorzystnych dla nich warunków,naliczanie nienależnych opłat próby ingerencji w prywatne konta bankowe-wszystko okraszone grożbami.

Wiadomość 4 z 20
ostatnia odpowiedź

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Tak , macie rację... takie uprawnienia ma tylko Urząd Skarbowy i Komornik Sądowy.

Wystarczy aby jakiś szaleniec z  eBay pozabierał wszystkim

i uciekł do kraju gdzie nie ma ekstradycji.

 

Wiadomość 5 z 20
ostatnia odpowiedź

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

.... i policz ile wtedy tracisz na przewalutowaniach.

Ja handluję w .com,  w USD.

To oni wpierw na euro... potem na PLN - dwa razy zarabiają.

Przy twoich płatnościach ...to samo w drugą stronę.

 

Wiadomość 6 z 20
ostatnia odpowiedź

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

W Polsce jest opcja wypłaty w walucie sprzedaży. Jeśli sprzedasz w USD i połączysz do konta bankowego w USD to nie ma przewalutowania. Dopiero bank przewalutuje gdy wypłacisz w złotówkach a przelicznik banku jest korzystniejszy dla nas, zwykle, bo to też zależy od banku.

Wiadomość 7 z 20
ostatnia odpowiedź

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

raczej wprowadzasz w błąd. Przy wypełnianiu formularza dot. konta, IBAN musiał się zaczynać PL...

A sam bym chętnie podpiął konto USD od transferwise.

Wiadomość 8 z 20
ostatnia odpowiedź

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Ja tez wiekszosc sprzedaje za USD ale ebay radzi aby podpiac konto w Euro - to co jest wreszcie korzystniejsze?

Wiadomość 9 z 20
ostatnia odpowiedź

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

To chyba tak działa, że na konto bankowe i tak będą ci wypłacać w Euro nawet jak kupujący zapłaci ci w $ oczywiście będzie odpowiednie przewalutowanie najmniej korzystne dla ciebie co jest standardem na ebay/paypal no i jeszcze bank zrobi ci przewalutowanie na polskiego złotego jeżeli konto w banku masz tylko w złotówkach.

Wiadomość 10 z 20
ostatnia odpowiedź