anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Dzień dobry,

Jakiś czas temu założyłam konto, zweryfikowałam je podając odpowiednie dokumenty, po czym wystawiłam na sprzedaż swoje rękodzieło. Gdy dodałam kolejne dwa ogłoszenia po jakimś czasie moje konto zostało pernamentnie zablokowane. Nie dostałam konkretnej przyczyny blokady, jedynie takie maile:

Dokonaliśmy przeglądu działań powiązanych z Twoim kontem. Twoje konto zostało zawieszone, ponieważ uważamy, że działania te stanowią zagrożenie dla społeczności eBay. Podjęcie tej decyzji nie było dla nas łatwe. Naszym priorytetem jest tworzenie zaufanego rynku, na którym użytkownicy z całego świata mogą bezpiecznie kupować i sprzedawać.
Zawieszenie konta ma charakter trwały, co oznacza, że nie będziesz już mieć możliwości kupowania ani sprzedawania na eBay. Wszystkie inne konta utworzone przez Ciebie lub powiązane z tym kontem zostaną również zawieszone.
Przykro nam z powodu niedogodności spowodowanych naszą decyzją. Niestety, jest ona ostateczna i nie możesz się od niej odwołać.

Po zapytaniu z jakiego powodu zostałam zablokowana i w jaki sposób moje rękodzieło zagraża społeczności, zaczęłam dostawać automaty:


Twoje konto zostało zawieszone, gdyż stanowi ryzyko dla serwisu eBay i jego społeczności. Ponieważ eBay jest firmą internetową, a członkowie naszej społeczności są naszymi klientami, musimy dokładnie rozważyć ryzyko związane z dopuszczeniem użytkowników do korzystania z naszej witryny. Od czasu do czasu znajdujemy konta, które wiążą się z niedopuszczalnym poziomem ryzyka i takie konta zostają zawieszone. W związku z powyższym, podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Odwołanie od tej decyzji nie będzie możliwe.

 

Czy mogę coś jeszcze z tym zrobić? Zupełnie nie rozumiem tej sytuacji, bo nie robiłam żadnych dziwnych rzeczy, jedynie wrzuciłam ogłoszenia z rękodziełem.

Wiadomość 1 z 20
ostatnia odpowiedź
19 ODPOW. 19

Dot.: Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Niestety to nie oto chodzi. Oto komunikat:

"Wypłaty są obecnie wstrzymane z powodu zawieszenia Twojego konta eBay. Gdy Twoje konto zostanie przywrócone, zaczniesz znowu otrzymywać płatności."

Wiadomość email:

"Twoje konto zostało zawieszone, gdyż stanowi ryzyko dla serwisu eBay i jego społeczności. Ponieważ eBay jest firmą internetową, a członkowie naszej społeczności są naszymi klientami, musimy dokładnie rozważyć ryzyko związane z dopuszczeniem użytkowników do korzystania z naszej witryny. Od czasu do czasu znajdujemy konta, które wiążą się z niedopuszczalnym poziomem ryzyka i takie konta zostają zawieszone. W związku z powyższym, podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Odwołanie od tej decyzji nie będzie możliwe."

Podsumowując, konto zostało trwale zablokowane, a pieniądze zostaną zwrócone dopiero po odblokowaniu konta. Możliwości kontaktu z obsługą klienta brak. Jeśli w ciągu kilku dni nie uda mi się skontaktować z kimkolwiek z obsługi klienta sprawę zgłaszam do urzędu ochrony konsumenta. 

Jeśli ktoś z Was jest prywatnym użytkownikiem i planuje sprzedać jakiś wartościowy przedmiot w serwisie ebay to NIE POPEŁNIAJ TEGO SAMEGO BŁĘDU co ja. 

Z paypalem były cyrki, ale to co robią teraz nosi znamiona przestępstwa... 

 

Wiadomość 11 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Ebay kleinanzeigen to złodzieje blokują wszystkie konta i urządzenia,  totalnie rasisci. Nie podaja również żadnej przyczyny blokady jedynie masło maślane i w kółko to samo mi zablokowali komputer 3 telefony wszystkie moje numery adresy IP i to bez podania przyczyny, złodziejska polityka firmy ebay Kleinanzeigen oto jak niemiecka firma traktuje polskich sprzedawcow

Wiadomość 12 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Mam to samo, wystawiłam rękodzieło, blokada bez podania konkretnej przyczyny. Brak odpowiedzi.

Wiadomość 13 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Czy komuś taka blokada z czasem wygasła czy jest do końca życia?

Wiadomość 14 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Wow, właśnie dzisiaj dostałam info o blokadzie. Ja w ogóle nie korzystam z tej platformy. Tzn. miałam konto ale nie robiłam zakupu, tylko szukałam płyt z muzyką. 

Co za. xD

I to hasło, że "Informujemy, że Twoje konto eBay zostało trwale zawieszone ze względu na podejmowanie na nim działań stwarzających zagrożenie dla całej społeczności eBay. "

Wiadomość 15 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Całkowita blokada konta, bez przyczyny

mam to samo przecież to jakieś ....... lepiej się ugryzę w język 😡😡😡😡🔥🔥🔥🔥🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮na eBay

 

Wiadomość 16 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Nigdy nie miałem konta na eBay, zainteresowany sprzedażą międzynarodową, zarejestrowałem się podając wszystkie swoje dane personalne, linkując telefon różne inne konta jak do apple i konta bankowe IBAN i całą resztą.

 

Tego samego dnia zostałem zablokowany, bo stanowię trwałe zagrożenie dla świata eBay. Czuję się jak jakiś terorysta i łobuz. Co więcej moja rodzina również jest zagrożona, ponieważ jest moją rodziną i wszystkie osoby powiązane, ze mną są blokowane. 

 

Gdybym wiedział, że moje dane zostaną w ten sposób skradzione, nigdy bym się tutaj nie rejestrował. Nie jestem prawnikiem, ale kierując się rozsądnym myśleniem, to na pewno godzi to w moje człowiecze i obywatelskie prawa jako Polaka i Uni Europejskiej. Ponieważ, nawet prośba o usunięcia konta, nie usuwa wszystkich danych personalnych.

Czuję się okradziony z swoich danych osobowych i oszukany możliwością sprzedaży/kupna/korzystania z serwisu eBay.

Wiadomość 17 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Czy udało się to rozwiązać?
Mam zablokowane kilkaset euro, i piszą że na minimum 170 dni 😵

 

Wiadomość 18 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Działalność ebay.pl nadaje się dla Policji. To jest portal wyłudzający dane osobowe przy rejestracji np skan dowodu osobistego, dane firmy. Tworzysz aukcję po czym następuje blokada konta. Pisanie do nich nie ma sensu, gdyż odpowiedzi są takie, że nie prowadzą do rozwiązania problemu. Klikasz w kółko w podane linki które nic nie dają. Odradzam kontakt z tym pseudoportalem.

Wiadomość 19 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Anonymous
Nie dotyczy

Wlasnie przyszedlem swtorzyc temat bo tez bez powodu zablokowali mi konto, a jak wyslalem im maila z zapytaniem dlaczego to napisali mi, ze w obustronnym interesie bedzie sie rozstac. Ale po przeczytaniu tego tematu chyba musze przyznac im racje. Widac ebay zszedl na psy. Dobrze, ze sa lepsze alternatywy.

Wiadomość 20 z 20
ostatnia odpowiedź