Anulowanie sprzedazy

Kupiłam plecak na ebay, wylicytowałam go. Wysyłka z Francji. Po zakończonej licytacji dostałam prośbę o anulowanie transakcji od sprzedającego. Wiadomosc ze nie wysyła do Polski. Nie było nic o tym w ofercie. Chce ten plecak, odrzuciłam jego prośbę. Co dalej? Płacić?
Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Anulowanie sprzedazy

Zaproponuj sprzedawcy ze pokryjesz koszt dostawy do Polski. Nie plac zanim nie uzyskasz nowego rachunku.

 

 

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Anulowanie sprzedazy

nic nie zrobisz, daj sobie spokój, rzeczy i tak nie otrzymasz. Obecny Ebay to jedno wielkie dziadostwo. Prosty przykład:

Kupiłem rzecz na amerykańskim Ebay. Rzecz była w opcji kup teraz wiec jezeli nie zapłacisz od razu sytem nie udostepni ci zakupu rzeczy. Tak wiec zapłaciłem natychmiastowo i czekałem na wysyłkę. Sprzedawca nie wprowadzał jednak numery wysyłki. Po trzech dniach anulował transakcje nie informujac mnie o tym. Wystawił rzecz ponownie na Ebay i sprzedał innemu kupujacemu z Polski za wyzsza kwotę. Wysłałem wiec do niego pytanie dlaczego sprzedał moją rzecz bez poinformowania mnie o tym i bez mojej zgody innej osobie. Odpowiedział ,że to był bląd. Napisałem więc do Ebay i dostałem informację ,że jedyne co moge zrobic to wystawić mu negatywna opinię bo oni teraz nie biora za nic odpowiedzialności gdyż sa tylko platforma do kojarzenia kupujacych i sprzedajacych (sprytne) i podano mi link do wystawienia opinii poniewaz miedzy czasie sprzedawca anulował transakcję i nie można wystawić negatywa w anulowanej transakcji. Tak wiec na podstawie przesłanego linku wystawiłem mu negatywa (dopiero po tygodniu można wystawić negatyw). Jakież wiec było moje zdziwienie gdy po kilu dniach zauwazyłem że Ebay usunał mój komentarz. Napisałem wiec do nich dlaczego usuneli mój komentarz a oni bardzo pokretnie tłumaczą ze przesledzili ta transakcję rozumia moje rozczarowanie zakupem ale zapewne chodzi o to że sprzedawca ma sqame pozytywy (około 1000) a może i o to ze jest z US a ja z Polski wiec doszli do wniosku że moze rzeczywiscie się pomylił (po 3 dniach zuwazył pomyłkę?). Dodatkowo nie otrzymałem zwrotu pieniędzy od sprzedawcy dopiero gdy zadzwoniłem do PayPal zajeli sie sprawa , uruchomili spór i przycisneli dziada zeby zwrócił mi pieniądze. Wnioski:

Ebay dzis to jedno wielkie dziadostwo. To nie to samo co 15 lat temu. 

Ja od dzis przegladam juz tylko zakończone aukcje i proponuje sprzedawcy anulowanie transakcji i wyzszą kwote jezeli rzecz została sprzedana dla mnie w atrakcyjnej cenie. Po co tracic czas na przegladanie milionów nipotrzebych rzeczy. Lepiej przeglądnać kilkaset sprzedanych rzeczy i wybrać te nie doszacowane. Oszczedzam kilka godzin dziennie a przede wszystkim moje oczy.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź