anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupil, ale nie zaplacil. Wystawil negatywa, co robic?

Anonymous
Nie dotyczy

Czesc, prosta pilka. Od pewnego czasu mieszkam w Niemczech, ale ze wzgledu na braki jezykowe, wolalem opisac sprawe tutaj. Wystawilem na sprzedaz telefon. Platnosc przelew na konto lub paypal oraz ustawieniach aukcji ustawilem, ze przedmiot dostepny jest wylacznie na terenie Niemiec. Opis aukcji byl w jezyku angielskim, wszystko opisalem, stan, papiery na telefon, ze zostal kupiony przeze mnie itd... aukcja rzecz jasna prywatna, co rowniez bylo napisane.

 

Jakis typek tego samego dnia kupil ode mnie telefon. Nie pierwszy raz sprzedaje na ebay, wiec zdziwilo mnie to, ze nie dostalem zadnej informacji o wplacie. Czekalem do wieczora i dostalem wiadomosc, ze typek zada ode mnie... faktury. Napisalem mu, ze nie wystawiam faktury bo nie jestem firma, nie mam do tego prawa. Jedyny papier jaki mam to rachunek na ten telefon, ze jestem pierwszym wlascicielem i ten rachunek jest podstawa do ewentuanej gwarancji. Pozniej zaczal wypisywac, ze mam mu ten telefon poslac do Grecji, na co odparlem, ze jest niepowazny, bo za granice nie wysylam (na aukcji bylo to jasno zaznaczone). Potem odpisal mi, ze MYSLAL, ze wysle mu do Grecji i, ze jest to moja wina i mnie zglosi.

 

Niestety, temat ucichl, ale nastepnego dnia dal mi negatywa. 😕 Troche sie wkurzylem bo mam na aukcji jeszcze jeden przedmiot i zalezy mi na szybkiej sprzedazy, a cierpi na tym moja reputacja. Co mam robic w tej sprawie? Widze, ze musze poczekac do 5.04 zeby otworzyc spor. Raczej nie licze na happy-end, ale w przyszlym tygodniu wybieram sie na urlop, wiec bede musial zdjac te aukcje lub uniewaznic. Jak powinienem dalej postepowac?

 

Ogolnie dziwne jest to, ze gosc ma konto z 600 pozytywnymi komentarzami a zachowuje sie... troche niepowaznie. No chyba, ze to ja czegos nie rozumiem? Albo doczynienia mam tutaj po prostu ze SCAMEM.

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Dot.: Kupil, ale nie zaplacil. Wystawil negatywa, co robic?

ttp://pages.ebay.pl/help/feedback/revision-request.html

Radze ustosunkowac sie do komentarza tak aby obrocic na swoja korzysc np. wspomniec mozliwosc zwrotu, powtorzyc ze nie wysylasz za granice. Jest na to miejsce przy komentarzu.

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupil, ale nie zaplacil. Wystawil negatywa, co robic?

Anonymous
Nie dotyczy

Wyslalem jeszcze raz informacje, ze nie wysylam za granice i prosze o adres ulokowany na terenie Niemiec, a takze usuniecie negatywa. W odpowiedzi dostalem cos takiego:

 

Capture.PNG

 

To chyba tylko daje do myslenia, ze to konto to jakis SCAM, troll, czy po prostu bezmozg... Tylko po co? Czlowiek chce cos szybko sprzedac a wychodzi na to, ze sprzedaz obsunie sie o kilka dni, jak nie tydzien... Ehh. Support eBay milczy co powoli znecheca mnie do wystawiania tutaj czegokolwiek. Dopiero w sobote moge otworzyc spor o pieniadze. Najpewniej mnie oleje bo konto z ocenami pewnie zakupione z lewej czesci Internetu...

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupil, ale nie zaplacil. Wystawil negatywa, co robic?

Anonymous
Nie dotyczy

Cos sie ruszylo w tej sprawie, ale rozumiem, ze jak sprawa zostanie zamknieta to nikt mi tego negatywa nie usunie? Dostalem wlasnie wiadomosc, ze kupujacy nie odpowiedzial na moja prosbe i ze mam ja uszanowac... Jezu, co za sciema... Mozna sie do tego jakos odwolac? I dlaczego ja nie moge wystawic mu oceny negatywnej?

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupil, ale nie zaplacil. Wystawil negatywa, co robic?

Zwróć się do eBay o usunięcie negatywnej opinii. Opisz sytuację. Na pewno usuną.Miałam podobny problem.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupil, ale nie zaplacil. Wystawil negatywa, co robic?

Przedmiot wystaw ponownie na aucje, nie przyjmuj platnosci od niego, zglos claim o nieotrzymaniu platnosci po 4 dniach mozesz zamknac, negatyw sam zniknie.

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź