Zmiana reguł: wypłaty z eBay tylko w Euro w Polsce

Za eBay, jeszcze miesiąc temu, informowałem że w Polsce można wypłacać w walucie sprzedaży. Tak ogłaszało eBay w nowych warunkach zarządzania finansami.

Ostatnio, nie wiadomo kiedy dokładnie, bez ostrzeżenia zmieniono zasadę wypłaty. Cytuje z dzisiaj znalezionych zasad ebay

"Czy mogę stosować różne waluty do wypłat i rozliczeń?

Gdy korzystasz z naszych usług płatności, prowizje od sprzedaży, koszty i opłaty są odliczane od Twoich przychodów w walucie wypłat przed wysłaniem wypłaty. Twoje wypłaty będą realizowane w euro. Musisz uregulować wszelkie zaległe kwoty widniejące na otrzymywanych fakturach w bieżącej walucie rozliczeniowej. 

Gdy zaczniemy przetwarzać płatności dla Ciebie, wszelkie niezapłacone salda faktur zostaną po 90 dniach przeliczone na Twoją walutę wypłat po podstawowym kursie wymiany i pobrane z Twoich przychodów. 

Jeśli Twoja waluta rozliczeniowa jest inna niż waluta wypłat, zalecamy zmianę waluty rozliczeniowej, tak aby była zgodna z walutą wypłat, zanim jeszcze zaczniesz korzystać z usług płatności. Walutę rozliczeniową możesz zmienić poprzez Mój eBay > Konto sprzedawcy."

 

Jeszcze dodam że wydaje się że w tej chwili aby zmienić walutę należy mieć w tej walucie konto następnie usunąć konto podpięte do eBay - wówczas eBay poprosi o nowe konto.

Jeśli chodzi o wsparcie od eBay to najlepiej na czacie lub facebooku

 

 

Pokaż cały temat

Ja zmieniłem konto bez problemów ale na eBay.com gdzie jestem zarejestrowany. Na eBay.com nowy system (MP - managed payments) jest sukcesywnie wprowadzany od początku 2019. Z 2020 miał być zakończony. Nie obyło się bez błędów. Sądzę że to kwestia czasu i w Polsce dopracują detale. Tak czy inaczej użytkownicy nie mają wyboru. Mają trudności kadrowe. Jeszcze najszybciej można coś zdziałać na Facebook.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay