Zmiana reguł: wypłaty z eBay tylko w Euro w Polsce

Za eBay, jeszcze miesiąc temu, informowałem że w Polsce można wypłacać w walucie sprzedaży. Tak ogłaszało eBay w nowych warunkach zarządzania finansami.

Ostatnio, nie wiadomo kiedy dokładnie, bez ostrzeżenia zmieniono zasadę wypłaty. Cytuje z dzisiaj znalezionych zasad ebay

"Czy mogę stosować różne waluty do wypłat i rozliczeń?

Gdy korzystasz z naszych usług płatności, prowizje od sprzedaży, koszty i opłaty są odliczane od Twoich przychodów w walucie wypłat przed wysłaniem wypłaty. Twoje wypłaty będą realizowane w euro. Musisz uregulować wszelkie zaległe kwoty widniejące na otrzymywanych fakturach w bieżącej walucie rozliczeniowej. 

Gdy zaczniemy przetwarzać płatności dla Ciebie, wszelkie niezapłacone salda faktur zostaną po 90 dniach przeliczone na Twoją walutę wypłat po podstawowym kursie wymiany i pobrane z Twoich przychodów. 

Jeśli Twoja waluta rozliczeniowa jest inna niż waluta wypłat, zalecamy zmianę waluty rozliczeniowej, tak aby była zgodna z walutą wypłat, zanim jeszcze zaczniesz korzystać z usług płatności. Walutę rozliczeniową możesz zmienić poprzez Mój eBay > Konto sprzedawcy."

 

Jeszcze dodam że wydaje się że w tej chwili aby zmienić walutę należy mieć w tej walucie konto następnie usunąć konto podpięte do eBay - wówczas eBay poprosi o nowe konto.

Jeśli chodzi o wsparcie od eBay to najlepiej na czacie lub facebooku

 

 

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

Ja zmieniłem konto bez problemów ale na eBay.com gdzie jestem zarejestrowany. Na eBay.com nowy system (MP - managed payments) jest sukcesywnie wprowadzany od początku 2019. Z 2020 miał być zakończony. Nie obyło się bez błędów. Sądzę że to kwestia czasu i w Polsce dopracują detale. Tak czy inaczej użytkownicy nie mają wyboru. Mają trudności kadrowe. Jeszcze najszybciej można coś zdziałać na Facebook.

Czy komuś udało się dodać konto i przejść:
"Twoje wypłaty będą wstrzymane, dopóki nie zaktualizujesz danych konta. Zaktualizuj informacje, aby uniknąć dalszych ograniczeń. Zaktualizuj dane konta."

Zmiana danych, wysyłka dokumentów, rozmowy przez czat nic nie dają. 
Jakiś sprawdzony pomysł ? 

 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay