Jak udownić że oszust i zlodziej probóje mnie okraść?

Witam, 

Dwa tygodnie temu sprzedałem za posrednictwem Ebay kilka modeli uzytkownikowi z UK. W międzyczasie zanim paczka do niego dotarła, otrzymałem mnóstwo prywatnych wiadomości od tego samego uzytkownika żebym poszukał czy nie mam więcej rzeczy, bo on kupi wszystko co mam.

Po otrzymaniu przesyłki z zakupionym towarem uzytkownik zgłosił mi że wszystko jest super, tylko jednego modelu brakuje.( A wysłalem wszystko zgodnie z opisem z aukcji).Odpowiedziałem mu że wyśle mu paczkę z takim samym modelem. Następnie ponownie dostałem wiadomość że 2 modele sie połamały i nie da sie ich skleić.

Na co też mu odpisałem że rozwiązemy ten problem równierz. Ostatecznie kupujący zalózyl mi sprawę, zglosił że wysłalem mu nie oryginalne modele, i zarządał zwrotu pięniedzy 300 $. Do mnie w prywatnej wiadomośći napisał jakieś kosmiczne zarzuty,więc poprostu wybrałem opcję Zwrot Pięniedzy po odeslaniu towaru zpowrotem do mnie.

Dzis otrzymałem paczkę - wyslaną najdroższa opcją, na koszt Kupującego ( mimo że to ja powinienem był oplacić paczkę).

W środku paczki wartej 300$ znajdowaly sie: Opakowanie tasmy klejącej, notatnik papierowy, oraz opakowanie po papierze HP....

 

Porobiłem fotki , mam kilku świadków przy których otwierałem paczkę, ale obawiam sie ze bez policji sie nie obejdzie, gdyż juz mam kilka takich numerów z użytkownikami z UK, a Ebay nie kwapił się pomóc mi wrozwiązaniu problemu.

 

Może ktoś coś sensownego poradzić, póki mam jeszcze czas na reakcję ?

Z góry dziękuje.
Alex

Pokaż cały temat

olej to idz na policje, po roku czasu otrzymasz kase z powrotem, jak juz pujdziesz ty wyslij kupujacemu skan, mzoe ruszy go sumienie. ja stracilem 3000zł , ebay pomaga w oszustwach swoja biernoscia i niedopelnianiem obowiazkow. 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay