Jak udownić że oszust i zlodziej probóje mnie okraść?

Witam, 

Dwa tygodnie temu sprzedałem za posrednictwem Ebay kilka modeli uzytkownikowi z UK. W międzyczasie zanim paczka do niego dotarła, otrzymałem mnóstwo prywatnych wiadomości od tego samego uzytkownika żebym poszukał czy nie mam więcej rzeczy, bo on kupi wszystko co mam.

Po otrzymaniu przesyłki z zakupionym towarem uzytkownik zgłosił mi że wszystko jest super, tylko jednego modelu brakuje.( A wysłalem wszystko zgodnie z opisem z aukcji).Odpowiedziałem mu że wyśle mu paczkę z takim samym modelem. Następnie ponownie dostałem wiadomość że 2 modele sie połamały i nie da sie ich skleić.

Na co też mu odpisałem że rozwiązemy ten problem równierz. Ostatecznie kupujący zalózyl mi sprawę, zglosił że wysłalem mu nie oryginalne modele, i zarządał zwrotu pięniedzy 300 $. Do mnie w prywatnej wiadomośći napisał jakieś kosmiczne zarzuty,więc poprostu wybrałem opcję Zwrot Pięniedzy po odeslaniu towaru zpowrotem do mnie.

Dzis otrzymałem paczkę - wyslaną najdroższa opcją, na koszt Kupującego ( mimo że to ja powinienem był oplacić paczkę).

W środku paczki wartej 300$ znajdowaly sie: Opakowanie tasmy klejącej, notatnik papierowy, oraz opakowanie po papierze HP....

 

Porobiłem fotki , mam kilku świadków przy których otwierałem paczkę, ale obawiam sie ze bez policji sie nie obejdzie, gdyż juz mam kilka takich numerów z użytkownikami z UK, a Ebay nie kwapił się pomóc mi wrozwiązaniu problemu.

 

Może ktoś coś sensownego poradzić, póki mam jeszcze czas na reakcję ?

Z góry dziękuje.
Alex

Zaakceptowane rozwiązania (2)

Zaakceptowane rozwiązania (2)

olej to idz na policje, po roku czasu otrzymasz kase z powrotem, jak juz pujdziesz ty wyslij kupujacemu skan, mzoe ruszy go sumienie. ja stracilem 3000zł , ebay pomaga w oszustwach swoja biernoscia i niedopelnianiem obowiazkow. 

Cześć.

 

Pierwsza i podstawowa sprawa, nic " na gebę ". Jeżeli cokolwiek chce, niech pisze.  Po przykrych doświadczeniach z przesyłkami zagranicznymi jestem ostrozny aż do bólu.  Wysyłając robię mnóstwo fotek, zarówno przed zapakowaniem przedmiotu ( przedmiotów ) jak i już zapakowanych podkładając pod każdą sztukę  jakąkolwiek aktualną gazetę tak aby była widoczna data. Wszystkie fotki wysyłam nabywcy jeszcze przed nadaniem przesyłki. Odbierając przesyłkę płacę za mozliwość otworzenia jej na poczcie. 5 zeta to nie majatek a jest namacalny dowód co zostało przysłane. Kilka razy udało mi się nawet zapakować przesyłkę na poczcie i okleić ją taśmą z napisem Poczta Polska i z tymi akurat paczkami nie było ani jednego problemu. W Twoim przypadku, jeżeli nie masz twardych dowodów, np. @ w którym stwierdza że wszystko jest w porządku, czy urzędowego potwierdzenia że w przesyłce były śmieci, to obawiam się że nic nie zrobisz i będziesz te 300$ w plecy a dodatkowo mogą Cię zablokować. Przesyłki miałeś nie odbierać. Nigdy nie odbieram nie uzgodnionych przesyłek za pobraniem. Ale próbuj, walcz. Tylko nie dyskutuj z nim a od razu wyslij całą korespondencję do centrali. Jak trafisz na kumatego konsultanta to wygrasz.

Odpowiedzi (0)

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay