anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odzyskać pieniądze przez paypal po wystawieniu pozytywnej opini?

Witam.

Będę rad jeżeli ktoś z forumowiczów wesprze mnie wiedzą w zaistniałej sytuacji.

 

Mianowicie w weekend zakupiłem telefon od jednego ze sprzedawców ebay. Wówczas miał jeszcze kilka wystawionych aukcji (aktualnie nie ma już żadnej).

Płatności dokonałem za pośrednictwem paypal (przelew z rachunku bankowego na paypal to koło 2-3 dni robocze). 

 

W pierwszym e-mail od sprzedawcy otrzymałem informację, że nie dostał jeszcze płatności i jeżeli chcę to mogę dokonać przelewu na jego konto bankowe.

 

Drugi e-mail brzmiał następująco:
"Witam , dostałem Pani płatnośc na paypal lecz pieniadze zostały zamrożone przez serwis i problem tkwi w tym iż nie jestem w stanie wysłać telefonu do czasu kiedy nie będe miał dostępu do tych srodków , pisałem w tej sprawie do paypal w odpowiedzi napisali że zwolnia srodki po 3 tygodniach i wcześniejsze zwolnienie jest możliwe jedynie po pani pozytywnej opini w serwisie ebay.pl ."

 

No i na koniec trzeci i ostatni na dana chwilę:

"Nie jestem w stanie wysłać przed uzyskaniem dostępu do tych środków więc po zwolnieniu ich ( 21 dni od otrzymania ) będe wstanie wysłać telefon . Jeśli Pan chce możemy poczekać lub anulować aukcje .
Pozdrawiam ."

 

Mam dosyć mieszane uczucia i raczej nie zdecyduję się na podjęcie ryzyka. Stąd też moje pytanie. 
Jeżeli aukcja zostanie anulowana to czy moja płatność wróci do mnie natychmiast za pośrednictwem paypal?

Czy może też muszę w jakiś sposób powiadamiac paypal czy też ebay o zaistniałej sytuacji i za pośrednictwem tych serwisów domagać się zwrotu płatności?

I na koniec....ile taki zwrot może trwać?

 

A i jeszcze dodam....że nie wystawiałem jakiejkolwiek opini sprzedającemu.

 

Pozdrawiam 

...i z niecierpliwością wyczekuję treściwych odpowiedzi/podpowiedzi.... 😉

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Dot.: Jak odzyskać pieniądze przez paypal po wystawieniu pozytywnej opini?

Witam , dostałem Pani płatnośc na paypal lecz pieniadze zostały zamrożone przez serwis i problem tkwi w tym iż nie jestem w stanie wysłać telefonu do czasu kiedy nie będe miał dostępu do tych srodków , pisałem w tej sprawie do paypal w odpowiedzi napisali że zwolnia srodki po 3 tygodniach i wcześniejsze zwolnienie jest możliwe jedynie po pani pozytywnej opini w serwisie ebay.pl ."

 

Ma sprzedawca racje ze serwis ebay blokuje kase na 21 dni, zwlaniaja wczesniej jesli wystawisz pozytywna opinie

tak sie dzieje gdy dany sprzedawca ,a maly staz sprzedazowy, nie ma opinii lub ma ich bardzo mało

 

[..] problem tkwi w tym iż nie jestem w stanie wysłać telefonu do czasu kiedy nie będe miał dostępu do tych srodków [...] tu niestety koles pisze bzdury

 

ja bym napisal do serwisu, w tej sprawie, a wczesniej go postarszyl ze jesli nie wysle przedmiotu, wystawie negatywa, i tak innego niz pozytyw nie otrzymasz

 

Jeżeli aukcja zostanie anulowana to czy moja płatność wróci do mnie natychmiast za pośrednictwem paypal?

Czy może też muszę w jakiś sposób powiadamiac paypal czy też ebay o zaistniałej sytuacji i za pośrednictwem tych serwisów domagać się zwrotu płatności?

I na koniec....ile taki zwrot może trwać?

 

Ja sie poddaje, nie wiem i w ogole nie wiem czy ktos zna na to odpowiedz, zapytaj serwis

 

 

 

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Jak odzyskać pieniądze przez paypal po wystawieniu pozytywnej opini?

To ze PayPal zamrozil mu pieniadze to jest jego problem a nie twoj. Ty zaplaciles  i sprzedawca ma obowiazek wyslac Tobie towar.  Pod zadnym pozorem nie wystawiaj mu komentarza poniewaz nie otrzymales jeszcze telefonu  Ty mozesz mu wystawic komentarz gdy ten tel dostaniesz. Tylko wtedy PayPal mu odblokuje pieniadze a i to nie jest na pewno..Tak jak pisalem wczesniej to jest jego problem a nie twoj.

Wydaje mi sie jednak ze sprzedawca nie rozumie zasad sprzedazy na Ebay i jak dziala PayPal.

Wedlug regulaminu Ebay on musi tobie ten tel wyslac

Mozesz oczywiscie anulowac  aukcje ale to sprzedawca bedzie musial oddac tobie pieniadze z PayPal.  Jesli sie na to zgodzisz to powiedz mu ze chcesz  pieniadze natychmiast po anulowaniu.Jezeli nie odda to dzwonisz do PayPal wyjasniasz sytuacje i dostajesz pieniadze.od nich natychmiast

Jezeli sie nie dogadacie to wyslij mu to co napisalem Tobie,Moze to go przekona

Zycze powodzenia.Jak masz wiecej pytan to odpowiem

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Jak odzyskać pieniądze przez paypal po wystawieniu pozytywnej opini?

Nie wystawiaj zadnej opinii zanim nie otrzymasz telefonu i go nie sprawdzisz.

Pod zadnym pozorem nie anuluj aukcji. Czekaj na telefon, jesli go nie otrzymasz, otworz spor w terminie przewidzianym (nie przegap terminu!) - mozesz otworzyc spor wczesniej ale nie pozniej.

Eskaluj spor do rangi roszczenia (Ebay zablokuje wowczas pieniadze na koncie sprzedawcy) w terminie przewidzianym.

Nie idz na zadne kompromisy. Jest coraz wiecej nieuczciwosci w handlu telefonami.

**************************************
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź