Oszustwo na PayPal

yakobs_pl
Użytkownik
Witam.
16.10.2009 otrzymałem od PayPal maila następującej treści.
"Niedawno otrzymaliśmy informację, że jeden z Twoich kupujących złożył
wniosek o obciążenie zwrotne, prosząc wystawcę karty kredytowej o wycofanie
płatności dokonanej na Twoją rzecz w dniu 30 września 2009.

Kupujący twierdzi, że ten zakup został wykonany bez autoryzacji użycia
karty kredytowej. Wystawca karty kredytowej potrzebuje od Ciebie
dodatkowych informacji na temat tej transakcji."

Oto kopia listu wysłanego w odpowiedzi przeze mnie do PayPal. W skrócie jest tam historia całej sprawy.

"Dn. 30.09.2009 otrzymałem z serwisu PayPal email-a o elektronicznym transferze środków na kwotę 1344,05 PLN. Ponieważ nie dokonywałem żadnej transakcji na podobną kwotę, zalogowałem się do systemu i na liście moich kont bankowych ujrzałem dodatkowe dane o koncie, którego numer kończył się cyframi 1758.
Za pomocą formularza zgłoszeniowego natychmiast poinformowałem serwis o nieautoryzowanym dodaniu konta bankowego i zostałem poproszony o zmianę hasła, co też uczyniłem.
Po kilku dniach oczekiwania na reakcję serwisu i braku odpowiedzi, aby uniknąć wypłynięcia moich pieniędzy, własnoręcznie usunąłem konto nie należące do mnie i nie przeze mnie dodane.
Nadmienię jeszcze, że serwis poinformował mnie tylko o dokonaniu przelewu na konto bankowe, natomiast informacji o wpłynięciu pieniędzy na konto PayPalnie otrzymałem.
Na moim koncie są dwa niewykonane przeze mnie działania:
- wpłata na kwotę 1400 PLN od XXXX z dn. 30.09.2009 godz. 8:21:54 nr 4BR12899DB8941327
- przelew na konto bankowe w kwocie 1344,05 z dn. 30.09.2009 godz. 08:24:48 nr 46S18140EB847025A
Próby zgłoszenia tych transakcji przez formularz zgłoszeniowy nie powiodła się, ponieważ system informuje mnie, że nie ja jestem uczestnikiem tych operacji, co jest zgodne z prawdą."

PayPal moich wyjaśnień nie uwzględnił i właśnie otrzymałem wiadomość, że roszczenie zostało rozwiązane na korzyść "kupującego" ( w cudzysłowie bo przecież ja tego człowieka nie znam, nic mu nie sprzedawałem, anie nie przeprowadzałem z nim żadnych transakcji), jestem biedniejszy o ponad 144 GBP, które były na koncie, a do tego mam jeszcze saldo minusowe na 280 USD.
Nie odpuszczę tej sprawy. Co radzicie zrobić?
Andrzej.
Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Oszustwo na PayPal

Cześć Andrzej!

Przekazałam Twoją sprawę do odpowiedniego działu, żeby jak najszybciej ją sprawdzono. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu najbliższych 24-48 godzin.

Pozdrawiam,
Emilia
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Oszustwo na PayPal

yakobs_pl
Użytkownik
Wszystko zakończyło się pomyślnie. Bardzo dziękuję za interwencję w mojej sprawie.
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Oszustwo na PayPal

proszę o podanie więcej szczegółów, jak ten problem został rozwiązany?
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź