Sprzedaż do USA

Witam Serdecznie,
Ostatnio sprzedałem bączki zabawki do puszczania w ilości 12 sztuk. Łączna waga 700g-800g. Sprzedałem oczywiście na ebay.
Pytałem się dziś na poczcie jak to nadać i Pani mi powiedziała by wysłać to listem priorytetowym poleconym który można śledzić bo będzie tańsze niż paczka i szybsze.
I powiedziała ,że nie muszę deklaracji żadnych wypełniać. Myślę jednak ,że warto by było dla spokoju cn22 wypełnić tym bardziej że kupujący zgodził się zapłacić ewentualne cło.
Jak więc nadać te bąki?
W formie Listu w kartonie?
Czy może mi ktoś podać linka gdzie mogę cn22 jakby co pobrać? Do druku
Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Sprzedaż do USA

I powiedziała ,że nie muszę deklaracji żadnych wypełniać. Myślę jednak ,że warto by było dla spokoju cn22 wypełnić tym bardziej że kupujący zgodził się zapłacić ewentualne cło

 

PzO gada bzdury, z doswiadczenia swojego wiem, ze 99% "urzedniczek" nie ma zielonego pojecia co przekazuje klientowi to raz to dwa nie wie z czym to sie je, ostatnio pisal koles do mnie na priva, ze panienka z poczty odkleila wlasnym paznokciem  deklaracje, bo nie miala miejsca w kompie gdzie to zanotowac

 

Ale od razu uczulam to nie jest usluga komplementarna, tego sie nigdzie nie odnotowuje.

 

W Twoim przypadku zaznaczasz podarunek i inne

 

ilość i szczegółowe określenie zawartosci wpisujesz 12 x i tu mozesz wpisac nazwe po angielsku

Masa - jak się udasz na poczte przypomnij "mondrej" (celowo tak napisane) urzedniczce, zeby nie zapomniala wpisac masy przesyłki na kopercie i na deklaracji

 

Wartość -  nie wpisujesz kosztow wysylki, tylko kwote za sam towar

 

i tyle jeszcze data i autograf i to wszystko co wypełniasz

 

masz mój skan, drukuj, wypełnij i naklej i wyślij 🙂

 

Powodzenia

 

 

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź