anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odprawa celna - eksport poza UE ze zwolnieniem z VAT

 

Dzień dobry 

Zakładam, że eksport własnego produktu (1kg, zabawki, ok. 1600zł) paczką poleconą do Kanady wiąże się z wysłaniem komunikatu IE515 otrzymaniem IE599.  Mając zwolnienie z VAT chciałbym z niego skorzystać by nie dopłacać do interesu.

Tu mam problem, bo plik XML który wydziergałem jest niepoprawny. 

Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów działający przykład takiego pliku dla wysyłki jednego towaru w paczce?

Chętnie za to zapłacę.

 

Wyskakują mi rzeczy typu:

 

Spoiler

/IE515/Zgloszenie/Towar[@Nr='1'] - Ograniczenie: Środek: Seria B Typ 735, Przypisy: CD483 - Jeżeli zgłoszone towary są opisane w przypisach „CG” odnoszących się do środka, należy przedłożyć pozwolenie na wywóz, CG024 - W wieku od 50 do 100 lat, o wartości odpowiadającej lub przekraczającej 50 000 EUR, Warunki: Pozostałe warunki - E012 lub Y903

/IE515/Zgloszenie/Towar[@Nr='1'] - Ograniczenie: Środek: Seria B Typ 473, Przypisy: CD589 - Zakazuje siê przywozu, wywozu, przenoszenia lub œwiadczenia us³ug poœrednictwa zwi¹zanych z przywozem, wywozem lub przenoszeniem dóbr kultury Syrii oraz innych przedmiotów o znaczeniu archeologicznym, historycznym, kulturowym, religijnym lub o wyj¹tkowym znaczeniu naukowym, w tym przedmiotów wymienionych w za³¹czniku XI, gdy istniej¹ uzasadnione podstawy, aby podejrzewaæ, ¿e dobra te zosta³y wywiezione z Syrii bez zgody ich prawowitych w³aœcicieli lub zosta³y wywiezione z naruszeniem prawa syryjskiego lub miêdzynarodowego, w szczególnoœci, jeœli dobra te stanowi¹ integraln¹ czêœæ zbiorów publicznych wymienionych w inwentarzach zbiorów konserwatorskich syryjskich muzeów, archiwów lub bibliotek albo inwentarzy syryjskich instytucji religijnych., Warunki: Przedstawienie świadectwa (certyfikatu) / pozwolenia (licencji) / dokumentu - Y935

 

 

Jest czymś ciekawym, że przy prostym eksporcie trzeba by licencjonować oprogramowanie dla agencji celnych i się ich uczyć.

Mam konto w systemie puesc.gov.pl i wszelkie rejestracje oraz program CertSign.

 

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam,

Jarek

 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Odprawa celna - eksport poza UE ze zwolnieniem z VAT

Moze prosciej poczta....? Wypelniasz duczek CN23 . 

**************************************
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Odprawa celna - eksport poza UE ze zwolnieniem z VAT

CN23 to tylko deklaracja, nie dowód. Więcej informacji:  https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-komunikat-ie-599-a-stawka-0-w-eksporcie

 

W/w błędy usunąłem przez zadeklarowanie kodów dokumentów Y903 i Y935, to jednak jeszcze nie kończy dzieła...

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Odprawa celna - eksport poza UE ze zwolnieniem z VAT

paveg82
Użytkownik

Można korzystać z aplikacji zerovat.pl

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Odprawa celna - eksport poza UE ze zwolnieniem z VAT

Witam 

próbowałeś? Wszystko działa?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź