anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mała paczka jako list do Niemiec

Witam!

Czy ma ktoś doświadczenie w wysyłaniu listów poleconych do Niemiec?

Czy małą paczkę nie przekraczającą 60cm i 2kg wagi można nadać jako list polecony?

 

Pytałem na poczcie i podobno można (korespondencja i druki) ale wiem, że w praktyce różnie bywa.

Do Belgi tak wysłałam i doszło bez problemu, (ale pani w okienku upierała się, że to powinna być paczka).

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Mała paczka jako list do Niemiec

Witam, Ja wysyłam cały czas, ale musi być do 2 kg 🙂

Pozdrawiam Manager Żaneta

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Mała paczka jako list do Niemiec

Dziękuję.

Już mamy też sprawdzone. Normalnie, jak w Polsce, tylko limit wagi i wymiaru listu gabaryt B.

Jedynie nie przyjmują jako przesyłki wartościowe, no i w teorii tylko korespondencja i druki, ale przecież nikt nie zagląda.

Jest to o wiele taniej niż paczka, można też śledzić list na stronach Poczty Polskiej.

 

Tylko często pani w okienku robi wielkie oczy, że takie duże to nie list i tu najlepsze są argumenty:

bo nie wejdzie do skrzynki (polecony i "B"!?), bo listonosz nie weźmie (gabaryt B nie musi), bo nie bo to paczka...

Wtedy, należy uprzejmie zapytać jaki jest maksymalny rozmiar listu gabaryt "B", bo chcemy wiedzieć.

Pani sprawdza, lub częściej nie wie gdzie i pyta kogoś i... jej głupio 🙂

 

Jakby ktoś był ciekawy, wymiary przesyłek są na stronach Poczty - cennik w dodatkowych odnośnikach np:

http://cennik.poczta-polska.pl/plik,1/cennik_uslug_powszechnych_w_obrocie_krajowym_i_zagranicznym_01...

 

Warto też pamiętać że Niemcy mają standardową paczkę do 105cm, a nie jak u nas do 150cm.

 

Pozdrawiam sprzedających do Niemiec!

 

 

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź