Jak sprawdzić czy na poczcie pracuje złodziej kradnący paczki?

No witam. Myślałem że się to nie stanie że będę wylewał żale ale muszę się Was poradzić. Mam problem z paroma przesyłkami z Chin. Oni twierdzą że wysłali a ja nadal po miesiącu nie mam paczek. Pytałem na poczcie , oczywiście tam wszystko gra - znaczy paczek nie ma i czeski film. No ja wiem że nie powinienem się przejmować i uruchamiać spór jak na to pora lecz szczerze wątpię by Chińczycy chcieli robić kogoś w bambuko skoro zależy im na dobrej opinii (te maile z wyjaśnieniami co mamy zrobić gdy chcemy walnąć neutrala a jeszcze lepiej negatywa). Także stawiam czy na poczcie pracuje ktoś kto ma lepkie rączki i myśli że jest sprytny łaszcząc się na nierejstrowane koperty z chińskimi znaczkami.

I teraz , co mi radzicie ? Walczyliście już z takimi przypadkami? Oczywiście można zadzwonić do Urzędu Celnego z zapytaniem czy i ile paczek w tym miesiącu wyekspediowano do nas/do mnie (powiedzą? bo  jeszcze nie dzwoniłem). To da nam jakiś zarys ile paczek trafiło do Polski , przeszło przez Celników i ile z tego trafiło do Poczty Polskiej. Oczywiście wtedy będzie łatwiej ile paczek ma "pecha" nie docierając do właściciela.    

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Skad wiesz ze wyslali z Chin?

 

Proś  zawsze o wysylke z numerem do sledzenia to bedziesz wiedzial co sie dzieje z przesylka i czy zostala wyslana.

 

A teraz: otworz spor.

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

Zdażyło mi się że przesyłkę z Chin otrzymałem po blisko 90 dniach od jej wysłania (daty którą wpisał sprzedawca).

 

Już kilkukrotnie kupowałem z Chin/Honkongu i szybkość przesyłki jest w dużej mierze losowa od 18 do 90 dni, oczywiście należy wziąść pod uwagę ich okresy świąteczne, które są inne niż te w Polsce (w skrajnych przypadkach jest to nawet 2-3 tygodnie "poślizgu" w przesyłce).

 

W kwestii cła to nie miałem jeszcze tej przyjemności, ale w firmie której pracuję określają maksymalny czas "leżenia" tam przesyłek na ok 2 tygodnie. Tutaj zaznaczę, że powinieneś w opcjach śledzenia mieć w tym momencie informację, że przesyłka jest już na terenie Polski.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay