Witam zakupiłam przedmiot z Włoch paczka do mnie nie dotarła.

Witam zakupiłam przedmiot z Włoch ale paczka do mnie nie dotarła niestety. Paczka była wysłana ale chyba poczta Włoska ją gdzieś zgubiła bo do Polski nie dotarła. Jak wyglada sytuacja ze zwrotem pieniędzy? Czy otrzymam zwrot tylko za produkt, czy też będzie mi zwrócone to co zapłaciłam za przesyłkę bo kwota nie mała zresztą dlaczego miałabym ponosić jakieś straty w tym wypadku. Czy ktoś już miał podobną styuację?

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

Posłuchaj mnie nowicjuszko z praktycznie zerowym doświadczeniem zakupowym. Nie ma przesyłek zagubionych/zaginionych - są wyłącznie skradzione (chyba, że samolot lub statek z paczkami na pokładzie uległ katastrofie) albo długo przetrzymane w kontroli celnej. Do opóźnień w dostawie mogą przyczynić się rozmaite czynniki. Otrzymałaś nr przesyłki do trackingu ? Tracking Poste Italiane jest bardzo dokładny (jeden z lepszych w Europie) i zintegrowany z trackingiem Poczty Polskiej. Podaj tu numer przesyłki - ktoś (może ja w wolnej chwili) sprawdzi twoją wersję wydarzeń.
Miewam podobne sytuacje, ale na odwrót (jako sprzedawca) - różni cwaniacy zagraniczni próbują wyłudzać ode mnie pieniądze za rzekomo niedostarczone przedmioty, któr po prostu docierają do nich z opóźnieniem. Mam duże doświadczenie na eBay w udowadnianiu, że przesyłki są np. do odebrania na zagranicznej poczcie.

Otrzymasz pełny zwrot.

Otwórz tylko spór że przesyłka nie otrzymana

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań