Sprzedałem przedmiot do Niemiec - jak postępować

tomek.bryza
Użytkownik

Witam!

Sprzedałem przedmiot do Niemiec. Kupujący skontaktował się ze mną i poinformował, że zapłacił za przedmiot przez PayPal. Przy opisie przedmiotu pojawił się niebieski koszyk, ale moje konto PayPal nie odnotowało wpływu, saldo wynosi 0, nie mam też żadnej informacji, że środki są zablokowane.

Jakie powinno być moje postępowanie - mam wysyłać przedmiot, czy czekać na wpływ środków?

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (3)

Odpowiedzi (3)

czekać 🙂

 

najedź myszką na dolara i sprawdź co tam widnieje

 

jeśli jest napisane -> zapłacono w sysyemie PayPal w dniu 14-10-2011 to środki są na saldzie PP

 

ale prawdopodobnie kupujący zapłacił inaczej niż błyskawicznie, a to może potrwać 4 dni robocze

 

możesz też sprawdzić na paypalu -> zaloguj się na paypalu, a nast. wejdź w szczegóły i tam również jest napisane jak zapłacił

ksvgstuttgart
Użytkownik

ja mam podobnie, tj, kupujący oznaczył że wpłacił kase ale na PP nie ma nic, napisałem do PP ale odesłali mnie do ebaya i tam uzyskałem info żebym wysłał przedmiot ponieważ kupujący skorzystał z jakiejś opcji bezpiecznej transakcji, tj wysłał kase na konto ebaya i jeśli otrzyma przedmiot to ebay zwolni środki na moje konto PP.

tomek.bryza
Użytkownik

Witam!

 

Przeczekałem i pieniądze doszły po 36 dniach od zakończenia aukcji, ale to nie koniec. Kupujący wszczął spór, gdyż jak twierdzi towar nie odpowiada opisowi, jednak proponuje mi, że jak mu prześlę 200 EUR (60 % ceny) to towar zatrzyma. Czy tak można żądać, czy powinno to się odbyć poprzez Ebay na zasadzie zwrot towaru-zwrot kasy?

Tak na marginesie po tym wszystkim przejrzałem historie i aukcje kupującego i stwierdziłem, że jest to jakiś handlarz - skupuje takie rzeczy jak moja i wystawia za 2-3 krotnie wyższe pieniądze.

Czy mam tą sprawę rozwiązywać z nim sam, czy lepiej żeby tym zajęło się Centrum.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań