kto ponosi koszty przesyłki reklamowanego przedmiotu

kajo155
Użytkownik

Pewna Niemka kupiła u mnie wózek 4 miesiące temu . Teraz chce reklamować stelaż , który jest podobno zdeformowany . Nie chce jednak odesłąć towaru do Polski do reklamacji , dpiero jak otrzyma nowy przadmiot wyśle ten uszkodzany , ale na nasz koszt . Kto w takiej sytuacji pokrywa koszty przesyłki reklamowanego towaru ?

Pokaż cały temat
haki24_pl
Użytkownik

Witam Nie chcę cię straszyć ale gdy Niemka pójdzie do swojego rzecznika konsumenta to z góry jesteś przegrany. Fakt przez cztery  miesiące z wózkiem mogło się sporo dziać. Jak sprzedajesz nowe wózki to muszą mieć gwarancję i na podstawie tego może żądać wymiany ale czy słusznie to trudno powiedzieć. W Niemczech obowiązuję przepis że na zwrot towaru klient ma 30 dni i to że masz wpisane 10 dni kwalifikuję się do pozwu sądowego a w skrajnym przypadku mogą doprowadzić ciebie do usunięcia z ebay. Rozprawa i wyrok może zapaść zaocznie bez twojej wiedzy a koszty to około 500 Euro po zapadnięciu wyroku trzeba zapłacić wszystkie koszty jeśli tego nie uregulujesz to i tak przyjdą do ciebie z naszego urzędu ale wtedy już będzie nakaz prokuratury. Skąd o tym wiem bo sam  rok temu przez to przechodziłem. Pewna mało ciekawa konkurencja prześledziła mnie całego sprawdzili czym i na jaką skalę się zajmuję a na koniec złożyli pozew sądowy w Niemieckim sądzie. Powód miałem tak samo jak ty wpisane że klient ma tylko 10 dni na zwrot towaru. U nich obowiązuje przepis że na zwrot towaru klient ma 30 dni ale wcześniej musi ciebie poinformować listownie. W tej chwili masz do wyboru albo usuwasz swój regulamin albo poprawiasz na zgodny z prawem Niemieckim. Sam wcześniej się dziwiłem że mają aż 30 dni myślałem że jest to ich nadgorliwość ale niestety ale nie. Kto ponosi koszty przesyłki zastrzegasz w swoim regulaminie. Za sporządzenie rzetelnego regulaminu obowiązującego w Niemczech trzeba zapłacić w kancelarii od 1200 do 2000 Euro. Przed zmianami prześledź firmy z Niemiec a będziesz miał pełną odpowiedź. W regulaminie muszą być zawarte wszystkie prawa konsumenta, kto ponosi koszty przesyłki w momencie reklamacji, również i zasady obowiązującej gwarancji na produkty. Niemcy to jest kraj bardzo biurokratyczny ale jak wszystko masz zgodnie z ich prawem to możesz spokojnie działać i mało kto ci podskoczy. Jeśli nie to masz nie przespane noce i szukaj dobrego prawnika ale nie u nas ale w Niemczech. Życzę powodzenia.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay