Kupno z USA, opłaty importowe, wysyłka cło itd.

Witam!

Pisze z pytaniem na temat przedmiotu który chce kupić z USA. Otóż sam przedmiot kosztuje 195$, lecz nie rozumiem tego co Ebay próbuje mi przekazać. Zalączam obraz:

1.png

 

Mamy tu informacje. Nie rozumiem natomiast tego "Brak dodatkowych opłat importowych przy odbiorze" a na dole mam podaną kwotę 46$ za import, czyli właściwie co cło? Oraz cena wysyłki zgadzałaby się patrząc na to co pokazuje mi Ebay:

2.png

 

Napisałem w tym celu wiadomość do sprzedawcy, lecz on sam nie wie. Wysłał mi kalkulator (TAKI: LINK)

I napisał, że wysyłka wyniesie 80$. Dla mnie to chore, bo połowę ceny produktu mam płacić za wysyłkę, + kiedyś z rodziny otrzymałem paczkę, to zapłacono za nią 50$ a miała ok 10kg i miała wymiary 1x1x1. CHciałem zapytać ile w końcu wyniesie mnie ta pryjemność, czy ktos mógłby mi pomóc byłbym wdzieczy za szybką pomoc. Pozdrawiam!

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

kupujesz towar, ktory jest w programie International Global Shipping

 

czyli wszystkie koszty masz wyszczególnione i przy odbiorze przesyłki nie zaplacisz dodatkowych kosztów za cło i VAT

 

po zakupie otrzymasz od serwisu informacje, gdzie min otrzymasz numer przesyłki, i link do monitorowania przesyłki,

 

czyli placisz 195 za towar, 18,61 za przesyłkę i oplaty importowe 46,06

 

a tu masz wiecej o tym programie http://pages.ebay.pl/help/buy/shipping-globally.html

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

najlepiej zamów sobie towar przez pośrednika , na pewno będziesz miał tańszą wysyłk, a jest też szansa, że cło z USA nie zostanie Ci naliczone - czesto tak się dzieje w przypadku małych paczek o małej wartości, że Urząd Celny nie zawraca sobie nimi gitary 🙂

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań