Problem z podwójnym VAT-em

Witam, kupiłem przedmiot(cena wraz z vat itd). Na poczcie naliczono mi dodatkowy VAT.

Okazało sie, ze przedmiot jest uszkodzony wiec wysłałem zwrot. Ebay upiera sie, ze nie przysługuje mi zwrot dodatkowego podatku VAT od nich i mam sie odezwac do organów celnych. 

Z tego co czytalem tu wielokrotnie, ludziom jest zwracany podwójny VAT, to czemu teraz nie chca? Hindusi mailowo odpisują, ze VAT to oni zwrócili przy zwrocie piniedzy za towar. Ale to był zwrot tego oryginalnego VAT-u. A ten drugi dodatkowy chyba tez powinni zwrocic? W koncu to musiala byc wina sprzedajacego, ze zle wypełnił deklaracje?

 

W analogicznej hipotetycznej sytuacji. Jakbym nie zwrocil od razu przedmiotu, zglosil podwojny vat. Ebay by mi go zwrócił, a np miesiac pozniej oddałbym przedmiot, to wtedy by mi oddali kwote bez vat? Bo obstawiam, ze wtedy by oddali całosc. I w takim przypadku otrzymałbym podwójnie vat. To czemu teraz nie chcą?

Pokaż cały temat

"Ciagle nie rozumiem jak to działa. To czemu oddaja swój vat jesli jest podwojnie naliczony? Poczta nalicza a oni oddaja. A w tym przypadku nie oddaja bo nie?"

Myśl o poczcie i eBay osobno.

1. eBay nalicza VAT i go oddaje jeśli zgłosisz do eBay że poczta też go naliczyla.

2. eBay odda VAT jeśli transakcja zostanie anulowana

3. eBay odda VAT jeśli nastąpi zwrot zakupu.

 

Poczta (urząd celny) zwróci swój VAT również jeśli naliczyła, oczywiście.

Zwróci jeśli udowodnisz że zakup został odesłany.

Nie zwróci jednak swojego VAT jeśli został policzony również przez eBay ponieważ Urząd Celny jest ponad eBay.

UC jest instytucją rządową. eBay jedną z wielu podrzędnych instytucji.

Dlatego to eBay zwraca podwójnie naliczony VAT.

Mam nadzieję że wyjaśniłem a nie zagmatwalem jeszcze bardziej.

 

 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań