zamrożona płatność paypal

Witam

 

 

Klient kupił towar na ebay. Chciał dopłacić za szybszą wysyłkę, więc wysłał płatność bezpośrednio na konto paypal.  Pieniądze sa zablokowane do czasu przesłania trackingu, ale na koncie nie widnieje taka transakcja, pod podanym w mailu nr ID.

 

Tekst z otrzymanej wiadomości:

 

 

What to do next:The funds has been deducted from the buyer's account (and will be credited into your account immediately the shipment is confirmed. Get back to us with the shipment tracking number and the money will be credited immediately. Mail the tracking number to our customers service at(customeralerts@post.com)
Note:  The funds will be Credited into the seller's account once the shipment has been verified. This action is taken in order to protect both the seller and buyer's interests and to reduce the occurrence of fraudulent activities, and for your payment verifications or further inquires please also contact our customers service at(customeralerts@post.com)

 

 

Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. Czy to próba oszustwa?

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

zamrożona płatność paypal

po pierwsze paypal zazwyczaj wysyla maila po polsku ( przynajmniej do mnie) po drugie ten email wyglada podejrzanie

customeralerts@post.com co

co to za adres wogole ? gdzie tu jest jest nazwa Paypal ? nie wiem ale mi to wyglada podejrzanie, czesto dostaje maile od niby paypala z kktorych to wynikia  ze cos tam... pieniadze sa zablokowane ale jak podam trucking number to cudownie mi je odblokuja, oczywiscie musze wejsc na link ponizej i sie zalogowac, poprostu szukaja frajerów.

tak czy siak nie klikaj w zadne linki w mailu itp. poprostu sie zaloguj z Paypala bezposrednio i sprtawdz zakladke centrum rozstrzygania, ewentualnie napisz maila do nich albo zadzwon.

przezorny zawsze ubezpieczony

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

zamrożona płatność paypal

to jest próba oszkustwa,zgłaszanie do paypal nie ma sensu bo paypal ma nas tam gdzie kot ogon,trzeba się kierować własnym rozumem

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

zamrożona płatność paypal

To proba oszustwa.Paypal z tym walczy. Przeslij do spoof@paypal.com

**************************************
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź