Zwrot kupującemu za oddany przedmiot.

Witam.

Kupujący po otrzymaniu przedmiotu stwierdził, że na niego nie pasuje i chce odesłać.

Oczywiście zgodziłem się kupił kurtkę ze sklepu źle na nim leży. Kórtko jako kliet ma prawo odesłać jegfo święte prawo kupił przez internet ze sklepu.

Teraz proszę o podpowiedź radę. W jaki sposób zwrócić kupującemu cenę jaką zapłacił za przedmiot bez kosztów wysyłki Przez Paypal ? Nie pokrywamy kosztów wysyłki ani zwrotu gdyż towar był zgodny z opisem nie był wadliwy  a kupujący poprostu chce oddać bo mu nie pasuje.

PayPal pod jego transakacją jest pełna kwota także nie mogę zwrócić części.

Czy mam wyasłać zwrot jako osobie prywatnej bo tylko takie jest wyjście. Jak to się praktykuje.

Może jest inny sposób ?

 

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Zwrot kupującemu za oddany przedmiot.

Witam,jest  możliwość jak najbardziej  wchodząc przez ebay na szczegóły transakcji w systemie PayPal wyświetla ci się transakcja na PayPalu, tam masz szczegółowy opis transakcji-płatności  oraz interaktywny link "przyznaj zwrot pieniędzy" i tam wpisujesz kwotę którą chcesz zwrócić i tyle, tylko nie wiem potem jak to się ma później do zwrotu prowizji do Ebay bo kwota jest tylko częściowa którą oddałeś kupującemu,może ktoś inny może wypowiedzieć się na ten temat, pozdrawiam

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Zwrot kupującemu za oddany przedmiot.

No właśnie.

Otrzymałem od działu ebay odpowiedź, że muszę zwrócić cenę za przedmiot i koszt wysyłki potem otwierac sprawę o zwrot prowizji.

Ale przeciez będę w plecy  koszt wysyłki. Przeciesz za koszt wysyłki jaką mi wpłacił kupujący wysłełem do niego towar.

To ja ma jeszcze dopłacać do tego wszystkiego ?

Prawo konsumenta wyraxnie mówi, że jeżeli towar był zgodny z opisem, nie miał żadnych wad kupujący nie wnosi skargi co do opisu i tak dalej a rezygnuje oddaje towar bo coś tam mu nie leży  (ma takie prawo konsumenckie do zwrotu zakupy na odległość )

nalezy mu się tylko kwota zapłacona za przedmiot bez kosztów odesłania ani wysłania do niego.

Mało tego na ebay jak nie zwócę u kosztów wysyłki nie mogę ubiegac się o zwrot prowizji dziwne.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Zwrot kupującemu za oddany przedmiot.

Na tym ebay jest bardzo słabiutko z dastaniem odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Zwrot kupującemu za oddany przedmiot.

No niestety tak już jest że chcąc ubiegać się o zwrot prowizji musisz mu przelać całą kasę, niestety Ebay rządzi się swoimi prawami to niestety nie alledrogo ,możesz opisać w aukcji że nie zwracasz za przesylki jak już ktoś z forumowiczów opisywał tylko że potem jest właśnie problem z prowizją od sprzedaży, pozdrawiam

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Zwrot kupującemu za oddany przedmiot.

Witam,

oddałem całą sumę z wysyłką. A nie ch tam.

Pozdrawiam i zyczę udanego Nowego Roku.

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź