Zwracany przedmiot został podmieniony

Kupujący zamówił ode mnie przedmiot a jego stan był udokumentowany zdjęciami produktowymi był praktycznie jak nowy. Przed wysyłką porobiłem dodatkowe dokładne zdjęcia przedmiotu aby uchronić się przed potencjalnym oszustwem. Klient zgłosił problem z urządzeniem i wysłał mi zwrot. Oczywiście zwracany przedmiot był inny niż ten, który kupił . Był po prostu uszkodzony mechanicznie i niekompletny widać to było na pierwszy rzut oka. Najważniejsze, że unikatowy numer seryjny który znajdował się na przedmiocie był inny a tak się składa, że zrobiłem jego dokładne zdjęcie przed wysyłką to dowodziło o tym że po prostu przedmiot został podmieniony . Przed rozpatrzeniem zwrotu zgłosiłem problem do eBay oczywiście wszystko dokładnie opisując i rzetelnie przedstawiając dowody. Platforma podjęła decyzję o całkowitym zwrocie dla klienta w ciągu 5 min... Apelacja do decyzji została odrzucona. 

 

Mieliście podobne sytuację ? Sprzedaje sporadycznie na platformie eBay jako osoba prywatna ale nie wyobrażam sobie prowadzenie biznesu z tak niekompetentną i niesprawiedliwą obsługą klienta. Przedmiot nie był tani, był sprzedany za 700GBP. Czy ktoś z was próbował domagać się sprawiedliwości poza platformą drogą sądową ? 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Zwracany przedmiot został podmieniony

Oczywiście w apelacji do tej kuriozalnej decyzji zostałem poinstruowany o zgłoszenie sprawy na policję czyli jednocześnie przyznają rację, że kupujący zamienił towar ale umywają ręce od odpowiedzialności i przyznania się do błędu. Zachęcają tylko oszustów do dalszego działania na ich stronie. Aktualnie sprawę zgłosiłem do Europejskiego Centrum Konsumenckiego w formie skargi zobaczę co z tego wyniknie. Nie do pomyślenia jest wymuszanie zwrotu dla klienta bez podania odpowiedniego uzasadnienia dla sprawy. 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Zwracany przedmiot został podmieniony

To jest właśnie problem, że czasami trafiają się tacy oszuści i platforma nie zawsze potrafi odpowiednio zareagować.

Z tego co słyszałem od innych, próba załatwienia sprawy sądowo może być skomplikowana i długotrwała, ale jeśli chodzi o taką kwotę, może warto się nad tym zastanowić

😊 

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Zwracany przedmiot został podmieniony

Witaj w klubie......hehehehe to nie nowosc na ebay,jest tak od wielu lat,mialem z tym doczynienia juz ponad 12 lat temu i dlatego przestalem tu sprzedawac bo to nagminnosc i nic z tym nie zrobisz.Sa "kupujacy" ktorzy zyje z tego typu oszustw,ktore ebay i paypal im umozliwiaja.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Zwracany przedmiot został podmieniony

Ja na kilku transakcjach "stracilem" ponad 1tys euro i nic nie ugralem.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź